Niedziela, 28 maja 2023r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Wernisaż wystawy “Powstanie Zamojskie”

20 marca, 2023
Wernisaż wystawy “Powstanie Zamojskie”

Wójt Gminy Przyrów Robert Nowak, Ludowe Towarzystwo Naukowo-Kulturalne Oddział w Częstochowie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie zapraszają na wernisaż wystawy "Powstanie Zamojskie", który odbędzie się w dniu 21 marca 2023 r. o godzinie 17:00 w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Przyrowie przy ulicy Szkolnej 44.

Plakat promujący wernisaż wystawy "Powstanie Zamojskie". Tekst zawarty na plakacie znajduje się w treści artykułu.
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).