Niedziela, 8 września 2024r. | Imieniny: Marii, Adrianny, Serafiny
Pokaż menu

Wprowadzenie stanu epidemii

24 marca, 2020
Wprowadzenie stanu epidemii

20 marca 2020 roku Minister Zdrowia, wprowadził Rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. Od tej pory każda osoba, która przekracza granicę kraju, informuje Straż Graniczną o miejscu swojego pobytu, podaje wszystkie dane kontaktowe i odbywa obowiązkową kwarantannę. Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi kara do 30 tys. zł.

Rozporządzenie wprowadza zakaz wywozu i zbycia poza terenem Rzeczypospolitej Polskiej respiratorów,  kardiomonitorów, gogli ochronnych, kombinezonów typu TYVEK, masek typu FFP2/FFP3, maseczek chirurgicznych, ochraniaczy na buty (obuwia), rękawiczek lateksowych, rękawiczek nitrylowych, środków do dezynfekcji rąk, powierzchni i pomieszczeń.

Rozporządzenie ogranicza funkcjonowanie restauracji, kawiarni, bibliotek, muzeów, miejsc, których działalność jest związana ze sztuka, kulturą i sportem oraz innych firm i instytucji. Został podtrzymany zakaz organizowania widowisk, imprez oraz zgromadzeń ludzi. Firmy, które mają taką możliwość, powinny wprowadzić dla swoich pracowników pracę zdalną, gwarantując bezpieczne warunki funkcjonowania.

Pliki do pobrania:




Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).