Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

XLV nadzwyczajna sesja Rady Gminy w Przyrowie

09 sierpnia, 2023
Wiercica - młyn wodny, ob. elektryczny z przeł. XIX i XX w. / MatN90 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Wiercica - młyn wodny, ob. elektryczny z przeł. XIX i XX w. / MatN90 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

Na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym  (Dz. U. z 2023 r., poz. 40 z późn. zm) Przewodniczący Rady Gminy zwołuje w dniu 10 sierpnia (czwartek) 2023 roku o godzinie 9:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy XLV nadzwyczajną sesję Rady Gminy w Przyrowie, z następującym proponowanym porządkiem obrad:

  1. Otwarcie sesji.
  2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
  3. Podjęcie uchwały w sprawie utworzenia Jurajskiego Związku Powiatowo-Gminnego pod nazwą „KOMUNIKACJA JURAJSKA” – referent Wójt Gminy Przyrów Robert Nowak.
  4. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia statutu Jurajskiego Związku Powiatowo-Gminnego pod nazwą „KOMUNIKACJA JURAJSKA” – referent Wójt Gminy Przyrów Robert Nowak.
  5. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji w sprawie zwiększenia świadomości prawnej dotyczącej transplantacji wśród lokalnej społeczności – referent Przewodnicząca Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na Wójta Gminy Przyrów – referent Przewodnicząca Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.
  7. Komunikaty i wolne wnioski.
  8. Zakończenie obrad.Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).