Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Zapraszamy na XXIV Regionalny Przegląd Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych

28 czerwca, 2016
Kościół - Św. Anna - Dziedziniec klasztorny - Lotek70 / Wikipedia / CC0 Kościół - Św. Anna - Dziedziniec klasztorny - Lotek70 / Wikipedia / CC0

3 lipca Częstochowa będzie miejscem rywalizacji czołówki orkiestr dętych Ochotniczych Straży Pożarnych. W ostatnim etapie rywalizacji do Ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w 2017 r., zespoły zaprezentują się podczas przemarszów w III Alei NMP oraz podczas występów konkursowych  i musztrze paradnej na Placu Biegańskiego.

Pod egidą Związku RP Ochotniczych Straży Pożarnych działa ponad 800 orkiestr dętych, które przez dwa lata rywalizują w eliminacjach wojewódzkich i regionalnych. Etapem końcowym jest Festiwal Ogólnopolski, w którym zostaną wyłonione najlepsze orkiestry w dwóch kategoriach: koncercie scenicznym i musztrze paradnej. Podnoszenie poziomu artystycznego, doprowadziło do wielu międzynarodowych sukcesów polskich orkiestr, które stały się rozpoznawalne na całym świecie. Dodatkową atrakcja są barwne grupy mażoretek, które towarzyszą orkiestrom i uświetniają ich występy.

Pliki do pobrania:

 
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).