Środa, 4 października 2023r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Pokaż menu

Zaproszenie na debatę społeczną na temat założeń mapy zagrożeń bezpieczeństwa

22 lutego, 2016
Wiercica - młyn wodny, ob. elektryczny z przeł. XIX i XX w. / MatN90 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Wiercica - młyn wodny, ob. elektryczny z przeł. XIX i XX w. / MatN90 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

Komendant Miejski Policji w Częstochowie podinspektor Sławomir Litwin oraz Wójt Gminy Przyrów Robert Nowak zapraszają mieszkańców Gminy Przyrów na debatę społeczną na temat założeń mapy zagrożeń bezpieczeństwa w dniu 24 lutego 2016 roku o godzinie 17:00 - Sala Konferencyjna GOK w Przyrowie ul. Częstochowska 7.

Zasady i cel tworzenia map zagrożeń bezpieczeństwa

Istotą konsultacji społecznych oraz opracowania mapy zagrożeń jako istotnego elementu procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym jest analiza danych poszczególnych instytucji na temat zagrożeń. Każda z instytucji mających wkład w powstanie tego typu bazy danych będzie mogła przedstawić informacje dot. niebezpieczeństw, które będą mogły być wykorzystane podczas opracowywania mapy zagrożeń. Ważne jest aby znaleźć wspólny mianownik sprawozdawczości dla całego powiatu/gminy, województwa i kraju, a także spójny i jednolity przekaz czytelny dla każdego obywatela.

Założeniem tego projektu jest, że: „Mapa zagrożeń” będzie prezentowana zarówno w formie graficznej, jak i tekstowej, zawierać będzie charakterystykę przestrzeni publicznej przedstawioną obok danych statystycznych pochodzących z dostępnych baz, za pomocą wyników badań opinii społecznej oraz istotnych wniosków płynących z debat społecznych, pracy środowiskowej dzielnicowych czy przedstawicieli innych służb i inspekcji.

Pliki do pobrania:
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).