Sobota, 19 czerwca 2021r. | Imieniny: Gerwazego, Protazego
Pokaż menu

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka

04 maja, 2021
Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka

 
Obraz przedstawia Świętego Floriana patrona strażaków

Dziś dzień wspomnienia Świętego Floriana
i jednocześnie Międzynarodowy Dzień Strażaka.

Z tej okazji pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim Druhnom i Druhom, dziękując im za wysiłek włożony w służbę Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.

Życzę strażakom i ich rodzinom zdrowia i pomyślności. Satysfakcji z pełnionej służby. A przede wszystkim: szczęśliwych powrotów z akcji.

Ze strażackim pozdrowieniem

Wójt Gminy Przyrów,   
Prezes Zarządu Oddziału
Gminnego ZOSP RP   
Robert Nowak       
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).