Niedziela, 25 lutego 2024r. | Imieniny: Wiktora, Cezarego
Pokaż menu

100-latka z Konina

29 marca, 2016
Dworek Wereszczyńskich w Kościelcu - Polar123 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Dworek Wereszczyńskich w Kościelcu - Polar123 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

Pani Marianna Gaudy zamieszkała w Koninie, obchodziła swoje setne urodziny. Z tej okazji w dniu urodzin Dostojną Jubilatkę odwiedziła delegacja z urzędu gminy: Wójt Gminy Rędziny Paweł Militowski, Przewodniczący Rady Gminy Maciej Mróz, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Anna Moroń-Mielczarek i Sołtys wsi Konin Mirosława Michalak. Były kwiaty, gratulacje i życzenia dalszych długich lat w zdrowiu oraz drobne upominki i wspólne zdjęcia.

Pani Marianna Hadryś urodziła się 22 marca 1916 roku w Koninie. Wyszła za mąż w 1938 roku za Franciszka Gaudy. Urodziła pięcioro dzieci, z czego dwoje zmarło we wczesnym dzieciństwie. Troje dzieci (2 córki i syn) Pani Marianny dochowało się pięciorga dzieci, tak więc Pani Marianna ma w tej chwili pięcioro wnucząt i pięcioro prawnucząt. Najstarszy prawnuczek ma 28 lat a najmłodszy 9 lat. Pani Marianna zawodowo pracowała jako woźna w pobliskiej szkole podstawowej w Koninie. Pani Marianna mieszka z synem, który otacza Jubilatkę troskliwą opieką. Z relacji syna wynika, że Pani Marianna pochodzi z długowiecznej rodziny, bo wieść rodzinna głosi, że dziadkowie Pani Marianny również dożyli 100 lat.

Dostojnej Jubilatce życzymy dużo zdrowia i jak najdłuższych lat życia w otoczeniu rodziny.

 
Gmina Rędziny
Gmina Rędziny położona jest w powiecie częstochowskim, który stanowi część województwa śląskiego, na północnym krańcu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Gmina ma charakter przemysłowo-rolniczy. Przeważający obszar zajmują gospodarstwa i działki rolne. Lasy porastają jedynie 1,7% jej powierzchni. Przez jej teren przebiegają trasa szybkiego ruchu DK-1 Warszawa-Katowice oraz droga krajowa DK-91 Częstochowa-Piotrków Trybunalski. Dobre skomunikowanie gminy wpływa pozytywnie na jej rozwój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).