Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Busy 500plus ruszyły w Polskę

08 kwietnia, 2016
Rędziny - Widok na kościół - Michal mwr / Wikipedia / Public domain Rędziny - Widok na kościół - Michal mwr / Wikipedia / Public domain

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rędzinach, informuje, że od 1 kwietnia br. wraz z rozpoczęciem programu „Rodzina 500plus”. w całym kraju ruszyła także specjalna akcja promocyjno-informacyjna : Bus 500plus.

Busy 500plus to mobilne punkty informacyjne, w których pracownicy Urzędów Wojewódzkich udzielają porad i odpowiedzi na temat programu „Rodzina 500plus”. Specjalnie oznakowany samochod w dniu 19.04. 2016 r. od godziny 9.00 odwiedzi Gminę Rędziny.Wizyta Busa 500plus bedzie okazją do uzyskania dodatkowych informacji na temat rządowego programu "Rodzina 500 plus".

Miejsce postoju busa - plac przed budynkiem Gminnego Osrodka pomocy Społecznej w Redzinach przy ulicy Mickiewicza 7.

Program „Rodzina 500 plus” to 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny o niskich dochodach otrzymają wsparcie także dla pierwszego lub jedynego dziecka przy spełnieniu kryterium 800 zł netto lub 1200 zł w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego.

 

Wnioski przyjmuje:

Gminny Osrodek pomocy Społecznej w Rędzinach

42-242 Rędziny
Gmina Rędziny
Gmina Rędziny położona jest w powiecie częstochowskim, który stanowi część województwa śląskiego, na północnym krańcu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Gmina ma charakter przemysłowo-rolniczy. Przeważający obszar zajmują gospodarstwa i działki rolne. Lasy porastają jedynie 1,7% jej powierzchni. Przez jej teren przebiegają trasa szybkiego ruchu DK-1 Warszawa-Katowice oraz droga krajowa DK-91 Częstochowa-Piotrków Trybunalski. Dobre skomunikowanie gminy wpływa pozytywnie na jej rozwój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).