Czwartek, 30 marca 2023r. | Imieniny: Anieli, Kwiryna, Leonarda
Pokaż menu

Dzień Kobiet 2016

22 marca, 2016
Dworek Wereszczyńskich w Kościelcu - Polar123 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Dworek Wereszczyńskich w Kościelcu - Polar123 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

Wspaniałe spotkanie dla pań z okazji ich święta zorganizowano w Gminnym Ośrodku Kultury w Rędzinach. Wieczór pełen magii dedykowano paniom, gdyż każda kobieta jest mistrzynią iluzji i zna wiele sztuczek – tych kobiecych…- Tak w klimat spotkania wprowadził wszystkich wójt gminy Paweł Militowski, który korzystając z okazji, składał paniom życzenia i wręczał słodkie upominki.

13 marca bawiliśmy się nie tylko z kabaretem magii, ale także grupą Szalona 5  plus, która swoimi piosenkami pokazała bogactwo kobiecego świata. Werwa, urok i doskonały warsztat śpiewających porywały słuchaczy. Różnorodny repertuar od kabaretowego przez piosenki liryczne i francuskie doskonale sprawdził się w kobiecych klimatach. Sztuka iluzji nie jest – wbrew pozorom dla małych dzieci- im bardziej dociekliwy widz, tym większe zaskoczenie. Aby docenić kunszt prezentowanych trików trzeba znać prawo grawitacji i lewitacji, wiedzieć, że to chyba niemożliwe i docenić, że jednak w Rędzinach mogliśmy zobaczyć na własne oczy sztuczkę, którą wykonuje tylko sześciu magików w Europie. Wiemy już dlaczego występy Magika Markusa zachwycają starszych i młodszych, a triki pozostają w pamięci na długo. Autentyzm sztuczek prześledził nawet detektyw Rutkowski.

Iluzja jest sztuką nietuzinkową, wyjątkową, czymś, co na pozór wydaje się nierealne i tę odrobinę magii bohaterki wieczoru zapamiętają na długo. Choć na scenie występowały dojrzałe – przynajmniej pełnoletnie panie, gdyż to dla dorosłych poświęcony był program, to na długo zapadnie on w pamięć i tym najmłodszym. Po zakończeniu wieczoru iluzjonista poświęcił czas na prezentację sztuczek specjalnie dla dzieci. Chętnie wprowadzał w tajniki zawodu iluzjonisty, a takt i uśmiech wprowadzały w nastrój odprężenia i zabawy nawet podczas niebezpiecznych trików – przecinania piłą czy sztyletowania. Panie brały aktywny udział w przedstawieniu, doskonale się bawiły, chociaż obrączka zniknęła, a część garderoby, dotąd ukryta ujrzała światło dzienne. Na scenę zaproszono organizatora wieczoru dyrektor GOK-u Jolantę Brzozowską – Ciurę, która również stała się obiektem magicznych sztuczek i dobrze się bawiła, gdyż – jak powiedziała- zaprosiliśmy na dzisiejsze spotkanie perfekcjonistów, którzy zagwarantowali dobrą zabawę z kabaretem iluzji. Mamy nadzieję gościć jeszcze u nas Krzysztofa Markiewicza i jego uroczą asystentkę. Cieszymy się, że gościliśmy Magika Markusa, jednego z najbardziej rozpoznawalnych iluzjonistów polskich i laureata wielu nagród, a także biegłego sądowego. To pan Krzysztof Markiewicz był ekspertem w głośnym ostatnio procesie „gry w trzy kubki”.
Gmina Rędziny
Gmina Rędziny położona jest w powiecie częstochowskim, który stanowi część województwa śląskiego, na północnym krańcu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Gmina ma charakter przemysłowo-rolniczy. Przeważający obszar zajmują gospodarstwa i działki rolne. Lasy porastają jedynie 1,7% jej powierzchni. Przez jej teren przebiegają trasa szybkiego ruchu DK-1 Warszawa-Katowice oraz droga krajowa DK-91 Częstochowa-Piotrków Trybunalski. Dobre skomunikowanie gminy wpływa pozytywnie na jej rozwój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).