Poniedziałek, 27 marca 2023r. | Imieniny: Lidii, Ernesta
Pokaż menu

FERIE 2016 NA SPORTOWO

01 marca, 2016
Cementownia Rudniki - Syrus / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Cementownia Rudniki - Syrus / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

 

Podczas minionych ferii, pogoda nie sprzyjała uprawianiu sportów zimowych ale również nie pozwała w komfortowy sposób korzystać z uroków rekreacji i sportu na świeżym powietrzu. W związku z tym, została udostępniona dla wszystkich mieszkańców gminy, w godzinach dopołudniowych, hala sportowa wraz z siłownią oraz możliwością gry na stołach do tenisa stołowego.

Z w/w udogodnień mieli możliwość skorzystać również młodzi adepci piłkarskiego rzemiosła, zrzeszeni w klubach piłkarskich gminy Rędziny. Dzieci i młodzież korzystała z możliwości gry w piłkę koszykową, siatkową, nożną, ręczną oraz tenisa stołowego. Udostępniony został również kompleks „Orlik” gdy pozwalały na to warunki atmosferyczne. Nie przeszkodziły one jednak w rozegraniu turnieju piłkarskiego „Winter Cup 2016, w którym udział wzięło sześć drużyn. Organizatorem był instruktor D. Glica. Możliwość rywalizacji miała również liczna grupa amatorów siatkówki pod kierownictwem organizatora turnieju Piłki Siatkowej Amatorów, instruktora A. Michalaka. Kolejnym turniejem pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Rędzinach, był IX Turniej Dzikich Drużyn w którym brało udział siedem drużyn. Osobą odpowiedzialną za organizację był instruktor A.Minkina .Dużym wsparciem dla wszystkich był instruktor ORLIKA D.Anzorge, który służył również pomocą sędziowską.

Warto zaznaczyć obecność na hali, podczas przerwy zimowej, dwóch turniejów piłki nożnej dla dzieci i młodzieży o Puchar Wójta Gminy Rędziny ,których organizatorem był klub LOTNIK Kościelec. Uczestniczyli w nich również zawodnicy UNII Rędziny.
Gmina Rędziny
Gmina Rędziny położona jest w powiecie częstochowskim, który stanowi część województwa śląskiego, na północnym krańcu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Gmina ma charakter przemysłowo-rolniczy. Przeważający obszar zajmują gospodarstwa i działki rolne. Lasy porastają jedynie 1,7% jej powierzchni. Przez jej teren przebiegają trasa szybkiego ruchu DK-1 Warszawa-Katowice oraz droga krajowa DK-91 Częstochowa-Piotrków Trybunalski. Dobre skomunikowanie gminy wpływa pozytywnie na jej rozwój.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).