Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Ferie z GOK-iem

01 marca, 2016
Rędziny - Widok na kościół - Michal mwr / Wikipedia / Public domain Rędziny - Widok na kościół - Michal mwr / Wikipedia / Public domain

W tym roku Gminny Ośrodek Kultury na czas zimowego odpoczynku zrezygnował z cyklicznych zajęć, choć odbyło się spotkanie grupy teatralnej oraz adepci gitary mogli poćwiczyć chwyty. Zamiast cieszących się popularnością zajęć plastycznych zaproponowano warsztaty, w czasie których dzieci i młodzież mogły pracować z gliną oraz szkłem, zapoznali się także z techniką decuopage, wykonując jajka wielkanocne na balonach.

Podczas codziennych zajęć w każdej filii GOK: w Mariance Rędzińskiej i w Rudnikach dzieci i młodzież mogły korzystać z komputerów i Internetu, grać w tenisa stołowego oraz piłkarzy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry na X – boksie, a szczególnie gry sportowe i zręcznościowe. W czasie ferii odbywały się także zajęcia plastyczne, były to spotkania warsztatowe o tematyce walentynkowej i świąt wielkanocnych. Ponadto w filii w Rudnikach odbyły się także warsztaty fotograficzne.

Zaproszono na warsztaty modelarskie tych, którzy jeszcze nie uczęszczają do „Klubu Rozbitek”w filii w Mariance Rędzińskiej. Mogli oni w czasie dwóch spotkań spróbować swych umiejętności, nauczyć się cierpliwość i precyzji. Gościliśmy także grupę z Dąbrowy Zielonej, która przyjechał do nas specjalnie na warsztaty modelarskie.

Dla dzieci przeznaczona była oferta wyjazdu do teatru im. A. Mickiewicza na spektakl „Jaś i Małgosia”.

Cieszymy się, że dorastają u nas kolejne pokolenia młodych widzów i możemy im zapewnić dobrą zabawę i niezapomnianą aranżację, znanej baśni, a także co ważne - wizytę w teatrze. Artystyczny charakter miały warsztaty dla dzieci klas młodszych, w czasie których do tekstu „Lokomotywy” J. Tuwima, dzieci bawiły się -tworząc aranżację przestrzenną – pociąg. Młodzi artyści pomalowali go i przedstawili swą sceniczno- ruchową interpretację wiersza. Były konkursy, śpiew i zabawy.

Jak zwykle byliśmy na basenie w Tarnowskich Górach oraz wyjechaliśmy do Bochni. Wyjazdy do kopalni są zimą bardzo atrakcyjne, gdyż panujące tam 12 stopni C sprzyja zwiedzaniu podziemnych tras i korzystaniu z wielu atrakcji proponowanych przez muzeum.

Czekamy na propozycje mieszkańców na kolejne wyjazdy w czasie wakacji – instruktorzy Gminnego Ośrodka Kultury w Rędzinach.
Gmina Rędziny
Gmina Rędziny położona jest w powiecie częstochowskim, który stanowi część województwa śląskiego, na północnym krańcu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Gmina ma charakter przemysłowo-rolniczy. Przeważający obszar zajmują gospodarstwa i działki rolne. Lasy porastają jedynie 1,7% jej powierzchni. Przez jej teren przebiegają trasa szybkiego ruchu DK-1 Warszawa-Katowice oraz droga krajowa DK-91 Częstochowa-Piotrków Trybunalski. Dobre skomunikowanie gminy wpływa pozytywnie na jej rozwój.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).