Wtorek, 3 października 2023r. | Imieniny: Teresy, Heliodora, Jana
Pokaż menu

Grand Prix Polski i Gala Taneczna

29 marca, 2016
Dworek Wereszczyńskich w Kościelcu - Polar123 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Dworek Wereszczyńskich w Kościelcu - Polar123 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

W dniach 19 i 20 marca w Hali Sportowej w Rędzinach odbyło się Grand Prix Polski i Gala Taneczna zorganizowane przez Klub Tańca Towarzyskiego ZORBA Mykanów, Stowarzyszenie Taneczne ZORBA – pod przewodnictwem Prezesa Marcina Kisztelińskiego i współorganizatorów: Gminę Rędziny, Gminę Mykanów, Starostwo Powiatowe w Częstochowie. Grand Prix Polski rozgrywane było  w czterech kategoriach (takich imprez jest tylko 8 w ciągu całego roku w Polsce). Kategorie juniorów, młodzieży oraz dorosłych prezentowały się w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Była to jednocześnie kwalifikacja do zdobycia akcesu do startu w Mistrzostwach Polski, co znacząco podniosło rangę zorganizowanej imprezy. Najliczniejszą była kategoria par dorosłych latin, w której mogliśmy zobaczyć 47 par. Do dwu dniowego turnieju zostało zgłoszonych 507 par, licząc zgłoszenia z podziałem na style - ilość startów.

Bardzo wysoki poziom zawodników, duża ilość par, mnóstwo niezapomnianych emocji towarzyszących ich występom zapadną na bardzo długo w pamięci. 

Zwyciężyli:

14-15 lat LATIN Dmytro Kalinowicz Kateryna Kalinowycz

14-15 lat STANDARD Hubert Krysztofiński Ewa Paulina Paprota

16-18 lat LATIN Piotr Świątkowski Natalia Karpińska

16-18 lat STANDARD Kamil Kucharczyk Polina Smenova

12-13 lat LATIN i STANDARD Wojciech Kuźma Daria Nowak

 

 
Gmina Rędziny
Gmina Rędziny położona jest w powiecie częstochowskim, który stanowi część województwa śląskiego, na północnym krańcu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Gmina ma charakter przemysłowo-rolniczy. Przeważający obszar zajmują gospodarstwa i działki rolne. Lasy porastają jedynie 1,7% jej powierzchni. Przez jej teren przebiegają trasa szybkiego ruchu DK-1 Warszawa-Katowice oraz droga krajowa DK-91 Częstochowa-Piotrków Trybunalski. Dobre skomunikowanie gminy wpływa pozytywnie na jej rozwój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).