Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

Koncertu kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP

04 lutego, 2016
Rędziny - Widok na kościół - Michal mwr / Wikipedia / Public domain Rędziny - Widok na kościół - Michal mwr / Wikipedia / Public domain

Mieszkańcy gminy Rędziny mieli przyjemność w ostatnie niedzielne popołudnie stycznia wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP, działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rędzinach. Zaprezentowano utwory, nad  którymi  pod kierownictwem kapelmistrza Krzysztofa Gajowniczka- pracowano w ostatnim czasie. Były to nie tylko dobrze już niektórym znane z koncertów w pobliskich kościołach kolędy, ale i nowe aranżacje oraz występy instrumentalne.

Swoje tegoroczne kolędowanie orkiestra rozpoczęła podczas powiatowej uroczystości “Stoły Bożonarodzeniowe”. Uświetniła również zgodnie z tradycją pasterkę w kościele pw. św. Otylii w Rędzinach, a także zaprezentowała się na obchodach “Jubileuszy Małżeńskich” w Kościelcu . Wystąpiła również z koncertami w kościołach w Kościelcu oraz Koninie, a także poza granicami gminy w parafii  pw. św. Jacka – Wyczerpy, gdzie uczestniczyła w przeglądzie kolęd.

Na niedzielny koncert przybyli tłumnie miłośnicy muzyki i nie zawiedli się, gdyż indywidualne popisy instrumentalne i wokalne młodych muzyków i wokalistów stały na bardzo wysokim poziomie. O zachwycie, jaki wzbudził występ orkiestry niech świadczą bisy, które z wielką przyjemnością zostały wykonane i wysłuchane. Wokaliści Studia Piosenki działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury  wystąpili z repertuarem z płyty „Kolędy czas”, która została nagrana przed świętami.

Można się tylko cieszyć, że wokół Ośrodka Kultury w Rędzinach skupili się ludzie z pasją oraz pełna zaangażowania młodzież. Młodzi ludzie występujący podczas koncertu są obdarzeni niewątpliwie wielkim talentem. Ich występ dowodzi, że są na drodze sukcesu, wspierani przez rodziców, instruktorów i wszystkich, którzy na koncertach gorąco ich oklaskiwali. Wielką przyjemność sprawia, gdy jest się wspieranym nie tylko przez najbliższych, ale i władze gminy, których przedstawiciele uczestniczyli w koncercie.

 

Źródło: http://www.redziny.pl/post/details/642
Gmina Rędziny
Gmina Rędziny położona jest w powiecie częstochowskim, który stanowi część województwa śląskiego, na północnym krańcu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Gmina ma charakter przemysłowo-rolniczy. Przeważający obszar zajmują gospodarstwa i działki rolne. Lasy porastają jedynie 1,7% jej powierzchni. Przez jej teren przebiegają trasa szybkiego ruchu DK-1 Warszawa-Katowice oraz droga krajowa DK-91 Częstochowa-Piotrków Trybunalski. Dobre skomunikowanie gminy wpływa pozytywnie na jej rozwój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).