Czwartek, 18 kwietnia 2024r. | Imieniny: Boguslawy, Apoloniusza
Pokaż menu

KONSULTACJE SPOŁECZNE NT. MAP ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

29 lutego, 2016
Dworek Wereszczyńskich w Kościelcu - Polar123 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Dworek Wereszczyńskich w Kościelcu - Polar123 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

W dniu 24 lutego w Rędzinach odbyły się konsultacje społeczne z mieszkańcami gminy. Konsultacje dotyczyły tematu bezpieczeństwa na naszym terenie, a ich podstawowy cel to poznanie potrzeb i opinii mieszkańców w zakresie poprawy bezpieczeństwa. W trakcie spotkania został przedstawiony stan bezpieczeństwa w naszej gminie i propozycje budowy mapy zagrożeń województwa śląskiego. Uczestnicy debaty mieli okazję do podzielenia się swoimi uwagami na temat problemów występujących na naszym terenie.

W debacie uczestniczyli przedstawiciele policji, podinsp. Jacek Pluta - Komendant komisariatu policji w Kłomnicach, wraz z zastępcą kom. Tomaszem Kowalczykiem, dzielnicowi, przedstawiciele gminy z wójtem Gminy Rędziny Pawłem Militowskim, zastępcą Wójta Mariuszem Spiechowiczem oraz dyrektorzy szkół, przedszkoli, placówek kulturalnych, sołtysi, radni i mieszkańcy.

 
Gmina Rędziny
Gmina Rędziny położona jest w powiecie częstochowskim, który stanowi część województwa śląskiego, na północnym krańcu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Gmina ma charakter przemysłowo-rolniczy. Przeważający obszar zajmują gospodarstwa i działki rolne. Lasy porastają jedynie 1,7% jej powierzchni. Przez jej teren przebiegają trasa szybkiego ruchu DK-1 Warszawa-Katowice oraz droga krajowa DK-91 Częstochowa-Piotrków Trybunalski. Dobre skomunikowanie gminy wpływa pozytywnie na jej rozwój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).