Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

Opracowanie Planu Mobilności dla Gminy Rędziny

08 lutego, 2016
Dworek Wereszczyńskich w Kościelcu - Polar123 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Dworek Wereszczyńskich w Kościelcu - Polar123 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

Szanowni Państwo!

 Aby sprostać zmieniającym się uwarunkowaniom transportowym oraz wyjść naprzeciw potrzebom Mieszkańców, Gmina Rędziny przystąpiła do opracowania Planu Mobilności dla Gminy Rędziny oraz opracowanie analizy transportu publicznego w zakresie oszacowania liczby osób korzystających z komunikacji autobusowej.

 Opracowanie pozwoli na określenie długofalowej wizji rozwoju transportu i mobilności dla całej Gminy z uwzględnieniem następujących celów:

  • zapewnienia wszystkim Mieszkańcom takich opcji transportowych, które umożliwią dostęp do kluczowych celów podroży i usług;
  • poprawy stan bezpieczeństwa;
  • przyczynienia się do redukcji zanieczyszczenia powietrza i hałasu, redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz konsumpcji energii;
  • poprawy wydajności i efektywności kosztowej transportu osób;
  • pozytywnego wpływu na atrakcyjność i jakość środowiska z korzyścią dla Mieszkańców.

 W celu rzetelnego przygotowania Planu Mobilności jest poznanie Państwa opinii i sugestii, a tym samym przeprowadzenie badań ankietowych w miejscach Państwa zamieszkania.

 W związku z powyższym zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o umożliwienie firmie Collect Consulting S.A. z siedzibą w Katowicach, przy ul. Rolnej 14, przeprowadzenia wyżej wymienionych badań i udzielenie odpowiedzi na zadane pytania, gdyż dzięki temu będą mieli Państwo realny wpływ na ostateczne treści zawarte w Planie Mobilności dla Gminy Rędziny.

 

Wójt Gminy

Paweł Militowski

Informacja 08.02.2016

 

 

 

Źródło: http://www.redziny.pl/post/details/644
Gmina Rędziny
Gmina Rędziny położona jest w powiecie częstochowskim, który stanowi część województwa śląskiego, na północnym krańcu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Gmina ma charakter przemysłowo-rolniczy. Przeważający obszar zajmują gospodarstwa i działki rolne. Lasy porastają jedynie 1,7% jej powierzchni. Przez jej teren przebiegają trasa szybkiego ruchu DK-1 Warszawa-Katowice oraz droga krajowa DK-91 Częstochowa-Piotrków Trybunalski. Dobre skomunikowanie gminy wpływa pozytywnie na jej rozwój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).