Rozpoczęły się 40. Szybowcowe Mistrzostwa Świata…

W regionie oficjalnie zainaugurowano 40. Szybowcowe Mistrzostwa Świata FAI z Avionic, które odbywają się na terenie Lotnisko Rudniki, zarządzanym przez Aeroklub Częstochowski. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, w tym Wójt Gminy Rędziny Adam Jaruga.
Mistrzostwa zostały oficjalnie otwarte po uroczystym przemarszu reprezentacji narodowych ulicami Częstochowy, którego finał odbył się na Plac Biegańskiego. W ceremonii uczestniczyli przedstawiciele władz regionalnych i krajowych, m.in. Grzegorz Boski oraz Zdzisław Wolski, a także przedstawiciele środowiska lotniczego, w tym Aeroklub Polski i Aeroklubu Częstochowskiego.
Wydarzenie gromadzi najlepszych pilotów szybowcowych z całego świata i będzie przez najbliższe dni areną sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie.
Zdjęcia: EPRU Spotted Team, Powiat Częstochowski, Aeroklub Polski, własne.
Wszystkie treści materiały oraz elementy graficzne umieszczone w tym serwisie są własnością Urzędu Gminy Rędziny.
Zawartość strony jest chroniona prawem autorskim, które przysługuje Urzędowi Gminy Rędziny.
Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Urzędu Gminy Rędziny i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631).
Żadna jej część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Urzędu Gminy Rędziny.





