Środa, 17 lipca 2024r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Pokaż menu

Spartakada

30 czerwca, 2016
Rędziny - Widok na kościół - Michal mwr / Wikipedia / Public domain Rędziny - Widok na kościół - Michal mwr / Wikipedia / Public domain

W sobotę 11 czerwca reprezentanci gminy Rędziny zostali zaproszeni do wspólnej zabawy zorganizowanej w Kompleksie Rekreacyjno-Sportowym Pająk w Konopiskach. Spartakiada Gmin Powiatu Częstochowskiego połączona została z uroczystościami 70-lecia Ludowych Zespołów Sportowych. Gospodarze imprezy Powiatowe Zrzeszenie LZS, Starostwo Powiatu Częstochowskiego oraz Urząd Gminy Konopiska powrócili do imprezy po wieloletniej przerwie. Zaproponowali przedstawicielom szesnastu gmin rywalizację w formie zabawy. Ekipa gminy Rędziny, na czele z wójtem Pawłem Militowskim, Radnymi i młodzieżą szkolną, zajęła pierwsze miejsce w jednej z nich, była to bardzo humorystyczna i mokra konkurencja – „dziurawe wiadro”. W przeciąganiu liny byliśmy drudzy, ostatecznie rywalizację zakończyliśmy na 11 miejscu. Pozostałe konkurencje między innymi takie jak: rzut wałkiem, wyścig na nartach, rzut do kosza nie przyniosły spodziewanych efektów ale doceniamy i bardzo dziękujemy za zaangażowanie się w rywalizację wszystkich reprezentantów naszej Gminy. Młodzież szkolna z naszej gminy startowała w biegach i uczestniczyła w rozgrywkach piłki nożnej. Udział w spartakiadzie był okazją nie tylko do wykazania się zręcznością, ale także stanowił doskonałą okazję do integracji przedstawicieli władz samorządowych i społeczności lokalnych. Przy organizacji kolejnej drużyny z Rędzin z pewnością nie zabraknie chętnych, gdyż atmosfera towarzysząca imprezie była niepowtarzalna, a uczestnicy doskonale się bawili.
Gmina Rędziny
Gmina Rędziny położona jest w powiecie częstochowskim, który stanowi część województwa śląskiego, na północnym krańcu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Gmina ma charakter przemysłowo-rolniczy. Przeważający obszar zajmują gospodarstwa i działki rolne. Lasy porastają jedynie 1,7% jej powierzchni. Przez jej teren przebiegają trasa szybkiego ruchu DK-1 Warszawa-Katowice oraz droga krajowa DK-91 Częstochowa-Piotrków Trybunalski. Dobre skomunikowanie gminy wpływa pozytywnie na jej rozwój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).