Niedziela, 1 października 2023r. | Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
Pokaż menu

Świat kolorów i muzyki

22 marca, 2016
Cementownia Rudniki - Syrus / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Cementownia Rudniki - Syrus / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W niedzielę 20 marca odbył się wernisaż wystawy malarstwa artysty plastyka pani Barbary Sendereckiej. Wystawa nosi tytuł Świat kolorów i będzie czynna do 21 kwietnia. W czasie wernisażu wystąpił z krótkim recitalem Michał Rorat, który stanowił akompaniament do występu popularnego częstochowskiego rapera- stendapera Mikołaja Mądrzyka znanego bardziej jako Mikser. Popołudnie przyniosło niezwykłe wrażenia, gdyż Ośrodek Kultury w Rędzinach dokonał niezwykłego połączenia nie tylko pokoleń artystów, ale i promowania sztuki w rozmaitych formach - malarstwa i muzyki.
Gmina Rędziny
Gmina Rędziny położona jest w powiecie częstochowskim, który stanowi część województwa śląskiego, na północnym krańcu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Gmina ma charakter przemysłowo-rolniczy. Przeważający obszar zajmują gospodarstwa i działki rolne. Lasy porastają jedynie 1,7% jej powierzchni. Przez jej teren przebiegają trasa szybkiego ruchu DK-1 Warszawa-Katowice oraz droga krajowa DK-91 Częstochowa-Piotrków Trybunalski. Dobre skomunikowanie gminy wpływa pozytywnie na jej rozwój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).