Poniedziałek, 25 września 2023r. | Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa
Pokaż menu

Wielkanocna Zbiórka Żywności w Gminie Rędziny

15 marca, 2016
Dworek Wereszczyńskich w Kościelcu - Polar123 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Dworek Wereszczyńskich w Kościelcu - Polar123 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

Jak co roku w okresie przedświątecznym Federacja Polskich Banków Żywności organizuje w całej Polsce Wielkanocną Zbiórkę Żywności. Celem zbiórki jest wsparcie osób samotnych, schorowanych, rodzin wielodzietnych, które potrzebują pomocy od innych ludzi.

W tym roku, po raz pierwszy, w tę szlachetną akcję, zaangażowała się również Gmina Rędziny,          a głównym pomysłodawcą akcji był p. Paweł Poliszewski Zastępca Dyrektora Zespołu Szkół Samochodowo - Budowlanych w Częstochowie, który już od kilku lat organizuje zbiórkę żywności w sąsiedniej Gminie Mstów. W zbiórkę żywności włączył się również Związek Młodzieży Wiejskiej działający na terenie naszej gminy.

Zbiórka odbyła się w dniach od 11 do 13 marca w Rędzinach - Osiedlu w sklepie ABC Firma Handlowa „Malibu” Czerwińska Kamila i Królik Michał. Każdy mógł pomóc potrzebującym. Wystarczyło kupić kilka dodatkowych produktów i przy wyjściu przekazać je wolontariuszom.

Akcja zbiórki żywności przerosła najśmielsze oczekiwania. W ciągu trzech dni zebrano prawie 141 kg żywności, która zostanie przekazana do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rędzinach, a następnie trafi do najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej gminy.

Serdeczne podziękowania kierujemy przede wszystkim dla wszystkich darczyńców, na których zawsze można liczyć i tym razem okazali swoje dobre serce.

Dziękujemy za pomoc również wszystkim wolontariuszom ze Związku Młodzieży Wiejskiej oraz uczniom Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych, którzy mieszkają na terenie naszej gminy, a także Paniom Radnym Gminy Redziny: Pani Sabinie Pożarlik, Pani Lidii Warwasińskiej i Pani Alicji Jamrozik oraz Pani Barbarze Gołdzie Kierownikowi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rędzinach za wsparcie w przeprowadzeniu akcji.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejną akcję zbiórki żywności.

 

 
Gmina Rędziny
Gmina Rędziny położona jest w powiecie częstochowskim, który stanowi część województwa śląskiego, na północnym krańcu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Gmina ma charakter przemysłowo-rolniczy. Przeważający obszar zajmują gospodarstwa i działki rolne. Lasy porastają jedynie 1,7% jej powierzchni. Przez jej teren przebiegają trasa szybkiego ruchu DK-1 Warszawa-Katowice oraz droga krajowa DK-91 Częstochowa-Piotrków Trybunalski. Dobre skomunikowanie gminy wpływa pozytywnie na jej rozwój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).