Środa, 4 października 2023r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Pokaż menu

Wiosenne porządki w naszej gminie

04 kwietnia, 2016
Cementownia Rudniki - Syrus / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Cementownia Rudniki - Syrus / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Szanowni Mieszkańcy naszej Gminy!  Zwracam się do Was z ogromną prośbą, abyśmy wspólnie zadbali o wiosenne porządki w naszej gminie.

To, co pozostało po zimie w sąsiedztwie naszych domostw, w rowach przydrożnych i wielu innych miejscach budzi słuszny niepokój wielu z nas. To naprawdę bardzo ważne, szczególnie w takiej gminie jak nasza, gdzie ochrona środowiska i dbałość o estetykę, powinny być sprawami wyjątkowej wagi.

W związku z tym, zwracam się z apelem do wszystkich mieszkańców Gminy Rędziny stałych i sezonowych o utrzymanie porządku i czystości na terenie swoich posesji oraz terenów przyległych do posesji, rowów i chodników.

Porządek i czystość

Porządek i czystość w naszym otoczeniu służy nie tylko estetyce, ale też zdrowiu i dobremu samopoczuciu. To od nas zależy czy zdrowe i przyjazne będzie otaczające nas środowisko.

Niech troska o estetyczny wygląd naszej Gminy będzie naszym wspólnym celem!

Obowiązek utrzymania czystości i porządku na posesjach i wokół nich wynika   z art. 5 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2016 r. poz. 250). Każde gospodarstwo ma obowiązek posiadać umowę na wywóz śmieci, a w terenie skanalizowanym zamieszkałe budynki muszą być podłączone do kanalizacji.

Nie wypalajmy traw

Ponadto apeluję o zaprzestanie praktyk wypalania traw, które jest surowo zabronione, nie tylko ze względu na niszczenie środowiska naturalnego ale również z powodu dużego zagrożenia pożarowego.

Wyrażam podziękowanie wszystkim tym Mieszkańcom, którzy solidnie wywiązują się ze swoich obowiązków, którzy wyglądem posesji i jej otoczenia świadczą o tym, że wizerunek naszej Gminy nie jest im obojętny.

Wójt Gminy Rędziny mgr inż. Paweł Militowski

 
Gmina Rędziny
Gmina Rędziny położona jest w powiecie częstochowskim, który stanowi część województwa śląskiego, na północnym krańcu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Gmina ma charakter przemysłowo-rolniczy. Przeważający obszar zajmują gospodarstwa i działki rolne. Lasy porastają jedynie 1,7% jej powierzchni. Przez jej teren przebiegają trasa szybkiego ruchu DK-1 Warszawa-Katowice oraz droga krajowa DK-91 Częstochowa-Piotrków Trybunalski. Dobre skomunikowanie gminy wpływa pozytywnie na jej rozwój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).