Poniedziałek, 17 czerwca 2024r. | Imieniny: Laury, Marcjana, Alberta
Pokaż menu

Wizyta z Litwy

15 czerwca, 2016
Cementownia Rudniki - Syrus / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Cementownia Rudniki - Syrus / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W poniedziałek 13 czerwca Gminę Rędziny odwiedzili goście z Litwy, którzy przybyli na zaproszenie Wójta Gminy Rędziny. Organizatorem pobytu dzieci w Polsce jest ksiądz Ryszard Umański. Wizyta dzieci i młodzieży z Wileńszczyzny była okazją do wspólnych zabaw stanowiących najlepszą formę integracji. W animacjach brało udział ok. 60. dzieci, dla których przygotowano wiele konkurencji sportowych, w tym pokaz badmintona popularnie zwanego kometką, był przeprowadzony przez  p. Justynę Knysak.

Każdy znalazł coś dla siebie, można było podjąć wiele wyzwań sportowych spośród zaproponowanych przez animatorów hali sportowej i Gminny Ośrodek Kultury dyscyplin. Miłym akcentem był udział w spotkaniu władz naszej gminy - wójtów: Pawła Militowskiego i Mariusza Spiechowicza.

Dzieci, zarówno polskie jak i litewskie, wspaniale się bawiły i doskonale porozumiewały, gdyż goście zaskoczyli nas piękną polszczyzną. Za zaproszenie podziękowali panu wójtowi i jego zastępcy urokliwym wykonaniem polskich piosenek. Zakończenie wizyty stanowił poczęstunek w GOK-u, podczas którego mogliśmy się bliżej poznać – a jako ciekawostkę możemy przekazać, że dzieci na Litwie mają wakacje już od 3 czerwca.
Gmina Rędziny
Gmina Rędziny położona jest w powiecie częstochowskim, który stanowi część województwa śląskiego, na północnym krańcu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Gmina ma charakter przemysłowo-rolniczy. Przeważający obszar zajmują gospodarstwa i działki rolne. Lasy porastają jedynie 1,7% jej powierzchni. Przez jej teren przebiegają trasa szybkiego ruchu DK-1 Warszawa-Katowice oraz droga krajowa DK-91 Częstochowa-Piotrków Trybunalski. Dobre skomunikowanie gminy wpływa pozytywnie na jej rozwój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).