Środa, 29 listopada 2023r. | Imieniny: Blazeja, Saturnina
Pokaż menu

Z Ekologią na Ty

10 czerwca, 2016
Cementownia Rudniki - Syrus / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Cementownia Rudniki - Syrus / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W miesiącu maju w Gminnym Przedszkolu Publicznym w Rędzinach-Osiedlu został zorganizowany Konkurs Ekologiczny pod nazwą „Cudaki – Śmieciaki”. Wzięły w nim udział przedszkolaki z całej Gminy Rędziny. Celem konkursu było promowanie zachowań przyjaznych środowisku naturalnemu oraz kształtowanie świadomości potrzeby segregowania śmieci i poddawania ich recyklingowi. Nauka selektywnego zbierania odpadów oraz powtórnego wykorzystania surowców wtórnych uświadamia małemu dziecku, że każdy człowiek ma wpływ na jakość naszego środowiska.

Do naszej placówki napłynęły prace ze wszystkich przedszkoli z terenu Gminy Rędziny. Wyróżniały się one oryginalnością, fantazją i nowatorskimi technikami. Wszystkie prace zachwyciły nas pomysłowością i ciekawą inwencją twórczą uczestników. Nauczycielki odpowiedzialne za konkurs Dorota Kromołowska i Urszula Gorzędowska zorganizowały w holu naszego przedszkola wystawę pod hasłem „Z EKOLGIĄ NA TY”. Wszystkich serdecznie zapraszamy do oglądania naszych Cudaków-Śmieciaków.
Gmina Rędziny
Gmina Rędziny położona jest w powiecie częstochowskim, który stanowi część województwa śląskiego, na północnym krańcu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Gmina ma charakter przemysłowo-rolniczy. Przeważający obszar zajmują gospodarstwa i działki rolne. Lasy porastają jedynie 1,7% jej powierzchni. Przez jej teren przebiegają trasa szybkiego ruchu DK-1 Warszawa-Katowice oraz droga krajowa DK-91 Częstochowa-Piotrków Trybunalski. Dobre skomunikowanie gminy wpływa pozytywnie na jej rozwój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).