Poniedziałek, 28 listopada 2022r. | Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Pokaż menu

01 października 2022r. wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego wzięli udział w warsztatach wypiekania pizzy.

05 października, 2022
Kościół w Starczy - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Kościół w Starczy - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W dniu 01 października 2022r. wychowankowie naszej Placówki Wsparcia Dziennego wzięli udział w warsztatach wypiekania pizzy. Wybraliśmy się w tym celu do Pizzerii „Piecykowa” w Nieradzie.

Dzieci poznały historię powstania pizzy oraz kilka ciekawostek z nią związanych. Ponadto miały okazję zobaczyć piec, w którym piecze się pizzę. Każdy mógł przygotować swoją pizzę od podstaw i zadecydować, czy użyje jednego czy też wielu rodzajów sera, czy woli szynkę, a może salami, pomidorki lub oliwki? Po przygotowaniu pizzy każde dziecko wstawiło swoje “kulinarne dzieło” do pieca.  Po kilkunastu minutach oczekiwania nadeszła przyjemna chwila delektowania się pizzą. Okazało się, że własnoręcznie zrobiona pizza smakuje wyjątkowo.

 
Gmina Starcza
Gmina Starcza znajduje się w północnej części województwa śląskiego w powiecie częstochowskim przy jego południowej granicy. Dogodne położenie między dwoma szlakami komunikacyjnymi: drogą wojewódzką Częstochowa -Tarnowskie Góry z jednej strony, a trasą DK-1 z drugiej strony stwarza dobre warunki dla rozwoju przedsiębiorczości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).