Środa, 24 kwietnia 2024r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

Apel do mieszkańców o wsparcie finansowe dla Hospicjum

23 marca, 2023
Apel do mieszkańców o wsparcie finansowe dla Hospicjum

W imieniu Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej przy ul. Krakowskiej 45a
przekazujemy apel do mieszkańców o wsparcie finansowe.

W związku z zakończeniem umowy dzierżawy  31 grudnia 2022 roku, dalsze użytkowanie budynku Hospicjum stoi pod znakiem zapytania. Oferta wykupu, jaką Stowarzyszenie otrzymało od
Urzędu Miasta Częstochowy opiewa na 4 325 000 zł. Ewentualnie, miesięczny koszt dzierżawy
to 60 000 zł, czego organizacja nie jest w stanie spełnić.

Hospicjum jest miejscem pracy 240 osobowego zespołu medycznego, składającego się z lekarzy, pielęgniarek, psychologów, fizjoterapeutów, opiekunów medycznych, pracowników socjalnych, kapelanów oraz wolontariuszy. Każdego dnia prowadzą oni opiekę paliatywną i hospicyjną. Pacjenci dzięki temu korzystają z całościowej opieki medycznej i leczenia objawowego.
Zamknięcie hospicjum pozbawi dostępu do Zespołu Domowej Opieki Paliatywnej dla Dorosłych
oraz Dzieci, Poradni Opieki nad Rodzinami Chorych i Osieroconych, Ośrodka Wolontariatu,
Poradni Leczenia Odleżyn, Punktu Pobierania Materiału do Badań, Gabinetu Zabiegowego, Perinatalnej Opieki Paliatywnej oraz Akademii Walki z Rakiem.

Ze względu na to, że mieszkańcy naszej Gminy niejednokrotnie korzystali z opieki Częstochowskiego Hospicjum (w 2022 roku objętych opieką zostało 13 chorych), prosimy w imieniu Stowarzyszenia
o wsparcie finansowe.

Wpłat można dokonywać na nr konta: 15 1240 1213 1111 0000 2379 4368

KRS: 0000056401
Gmina Starcza
Gmina Starcza znajduje się w północnej części województwa śląskiego w powiecie częstochowskim przy jego południowej granicy. Dogodne położenie między dwoma szlakami komunikacyjnymi: drogą wojewódzką Częstochowa -Tarnowskie Góry z jednej strony, a trasą DK-1 z drugiej strony stwarza dobre warunki dla rozwoju przedsiębiorczości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).