Czwartek, 13 czerwca 2024r. | Imieniny: Lucjana, Antoniego
Pokaż menu

Fotorelacja z wydarzenia „Sztacheta TrailRunning”

27 maja, 2024
Kościół w Starczy - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Kościół w Starczy - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W dniu 26.05.2024r. odbyła się 3 edycja wydarzenia „Sztacheta TrailRunning”, którego ideą jest wspieranie oraz nagłaśnianie zbiórek na wsparcie rehabilitacji dla dzieci. W tym roku podopiecznymi Sztachety zostali Franek i Wojtuś.

Do akcji przyłączyło się ponad 200 uczestników, którzy wybrany przez siebie dystans mogli przebiec lub przejść marszem. Dla największych śmiałków stworzono nawet bieg 12 godzinny, którego start miał miejsce 5 minut po północy. Najlepszy wynik podczas tego dystansu, to wybiegane przez jednego uczestnika aż 105 km! W akcji mogły wziąć również udział dzieci, dla których również został przygotowany specjalny bieg „Sztachetka”
A to wszystko w szczytnym celu.

Na uczestników czekało wiele atrakcji m.in.:

  • Joga o poranku
  • Zumba
  • Wyzwania na ergometrze
  • Pokaz strażacki oraz pokaz pierwszej pomocy
  • Ozdabianie sztachetek przez dzieci
  • Badanie słuchu
  • Oprawa muzyczna Marcina „Martineza” Grodzkiego
  • Smakołyki od KGW „Starczanki”
  • „Sztachetowa” kawiarenka

Był to czas spędzony w miłej i przyjaznej atmosferze, z przyświecającą wszystkim najpiękniejszą ideą, jaką jest niesienie pomocy potrzebującym.

Jeśli ktoś z Państwa nie mógł wziąć udział w wydarzeniu, a chciałby wesprzeć inicjatywę, to otwarta została zbiórka dla „sztachetowych” podopiecznych: https://pomagam.pl/podopiecznisztachety

Dziękujemy!

 

Poniżej krótka fotorelacja z wydarzenia:
Gmina Starcza
Gmina Starcza znajduje się w północnej części województwa śląskiego w powiecie częstochowskim przy jego południowej granicy. Dogodne położenie między dwoma szlakami komunikacyjnymi: drogą wojewódzką Częstochowa -Tarnowskie Góry z jednej strony, a trasą DK-1 z drugiej strony stwarza dobre warunki dla rozwoju przedsiębiorczości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).