Sobota, 24 lutego 2024r. | Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza
Pokaż menu

INFORMACJA O CHLOROWANIU WODY

24 listopada, 2023
Urząd Gminy i OSP w Starczy - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy i OSP w Starczy - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

          INFORMACJA

 

Informujemy, iż w celu poprawy jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi zostały wymienione złoża filtrujące na ujęciu wody w Starczy i Klepaczce.

Woda  dostarczana z sieci wodociągowej  jest czasowo  poddawana chlorowaniu.

Chlor  wprowadzany jest do wody w postaci podchlorynu sodu (posiada atest PZH) w ilościach minimalnych, nie zagrażających zdrowiu i życiu konsumentów wody. Proces jest  w sposób ciągły monitorowany.

 Efektem towarzyszącym procesowi chlorowania wody może być zmiana jej walorów smakowych i zapachowych niepowodujących  zagrożeń natury zdrowotnej.

W celu całkowitej redukcji zawartości chloru wodę należy przegotować.

Ewentualne nieprawidłowości w jakości dostarczanej  wody prosimy zgłaszać do Urzędu Gminy.

Za wszystkie niedogodności przepraszamy.  

 

 

 

 
Gmina Starcza
Gmina Starcza znajduje się w północnej części województwa śląskiego w powiecie częstochowskim przy jego południowej granicy. Dogodne położenie między dwoma szlakami komunikacyjnymi: drogą wojewódzką Częstochowa -Tarnowskie Góry z jednej strony, a trasą DK-1 z drugiej strony stwarza dobre warunki dla rozwoju przedsiębiorczości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).