Sobota, 19 czerwca 2021r. | Imieniny: Gerwazego, Protazego
Pokaż menu

Nagrody za szczepienia

31 maja, 2021
Nagrody za szczepienia

Rząd przygotował akcję promocyjną, która ma zachęcać gminy do udziału w rywalizacji o najwyższy wskaźnik zaszczepienia. Od 1 lipca ruszy także loteria dla zaszczepionych z cennymi nagrodami. Takie informacje przekazał podczas konferencji prasowej 25 maja 2021 r. szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Jak zapowiedział minister, każdy samorząd, w zależności od wielkości oraz każda gmina, otrzyma na działania organizacyjne i promocyjne związane ze szczepieniami między 10 a 40 tys. zł. Dla 500 pierwszych gmin, które osiągną wskaźnik zaszczepienia mieszkańców co najmniej 75 proc. rząd przeznaczy po 100 tys. zł na wydanie na dowolny cel. Ponadto gmina, w której w skali kraju zaszczepi się największy procent mieszkańców, otrzyma dodatkowo 2 mln zł.

Od 1 lipca uruchomiona zostanie także loteria Narodowego Programu Szczepień. Udział w niej będzie mogła wziąć udział każda osoba, która do tej pory się zaszczepiła lub zarejestrowała na szczepienie. Celem loterii jest przyspieszenie procesu szczepień. W finale będzie można wygrać 1 mln zł i samochody hybrydowe.

Ułatwieniem dla szczepiących się ma być również możliwość przyjęcia drugiej dawki szczepionki w innym punkcie, niż przyjęło się pierwszą. Zmiana wprowadzona została z myślą o wakacyjnych wyjazdach Polaków i wejdzie w życie od 1 lipca.

Minister Dworczyk podkreślił, że do 25 maja wykonano ponad 18,3 mln szczepień, a blisko 13 mln osób zostało zaszczepionych pierwszą dawką. Do 25 maja w systemie szczepień zarejestrowało się ok. 50 proc. dorosłych osób.
Gmina Starcza
Gmina Starcza znajduje się w północnej części województwa śląskiego w powiecie częstochowskim przy jego południowej granicy. Dogodne położenie między dwoma szlakami komunikacyjnymi: drogą wojewódzką Częstochowa -Tarnowskie Góry z jednej strony, a trasą DK-1 z drugiej strony stwarza dobre warunki dla rozwoju przedsiębiorczości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).