Sobota, 18 maja 2024r. | Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana
Pokaż menu

Otwarcie nowej części budynku Urzędu Gminy

30 kwietnia, 2024
Kościół w Starczy - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Kościół w Starczy - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

    W piątek 26 kwietnia 2024r. odbyło się otwarcie i przekazanie do użytkowania nowo wybudowanej części budynku Urzędu Gminy. Podczas uroczystości miało miejsce przecięcie wstęgi oraz poświęcenie obiektu.

    Rozbudowę dotychczasowego budynku urzędu od strony północnej o część dwukondygnacyjną z dostępem z poziomu terenu i windą dla osób niepełnosprawnych rozpoczęto w 2022r, dzięki otrzymaniu ponad 80 % dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Gmina pozyskała również grant w wysokości blisko 174 tys. zł.
w ramach projektu „Dostępny samorząd” realizowanego przez PFRON na zwiększenie dostępności budynku urzędu dla osób z niepełnosprawnościami oraz ze specjalnymi potrzebami.
    Jak na możliwości Gminy jest to inwestycja ogromna, jej całkowity koszt wyniósł ponad 4 mln zł, a środki własne Gminy w realizację inwestycji stanowiły prawie 600 tys. zł.

    Na parterze, na wprost wejścia znajduje się biuro podawcze, sala sesyjna kompleksowo wyposażona w sprzęt audiowizualny, pomieszczenia biurowe oraz część higieniczno-sanitarna. Na piętrze znajdują się pokoje biurowe, archiwum, serwerownia oraz część higieniczno - sanitarna. Urząd jest nowoczesnym obiektem, przygotowanym na wysokim poziomie, spełniającym wszelkie standardy bezpieczeństwa , posiada klimatyzację, monitoring oraz system alarmowy. Jest w pełni przystosowany do korzystania przez osoby ze szczególnymi potrzebami.

 
Gmina Starcza
Gmina Starcza znajduje się w północnej części województwa śląskiego w powiecie częstochowskim przy jego południowej granicy. Dogodne położenie między dwoma szlakami komunikacyjnymi: drogą wojewódzką Częstochowa -Tarnowskie Góry z jednej strony, a trasą DK-1 z drugiej strony stwarza dobre warunki dla rozwoju przedsiębiorczości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).