Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Prace nad Lokalnym Programem Rewitalizacji Gminy Starcza do roku 2023

09 września, 2017
Kościół w Starczy - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Kościół w Starczy - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Prace nad Lokalnym Programem Rewitalizacji Gminy Starcza do roku 2023 trwają…

Gmina Starcza rozpoczęła prace związane z opracowaniem Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Starcza do roku 2023. Pierwszym etapem działań będzie przygotowanie diagnozy związanej
z wyznaczeniem obszaru zdegradowanego i rewitalizowanego. Jest to zadanie bardzo ważne dla całej społeczności lokalnej, a przede wszystkim dla mieszkańców tych terenów gminy, gdzie występuje najwięcej problemów społecznych, gospodarczych czy środowiskowych. Skuteczna rewitalizacja terenów zdegradowanych w znacznym stopniu zależy od dobrej współpracy władz samorządowych, mieszkańców a także przedsiębiorców, organizacji społecznych  i innych podmiotów działających na terenie gminy. Szczególnie ważne jest określenie potrzeb i oczekiwań  wobec zmian rewitalizacyjnych, a także problemów i sposobów ich rozwiązania, w które cała społeczność lokalna powinna się zaangażować.

W związku z tym, zwracamy się do Państwa z prośbą o aktywny udział w pracach nad dokumentem
i śledzenie informacji zamieszczanych na bieżąco na oficjalnej stronie internetowej Gminy Starcza mieszczącej się pod adresem:
www.gmina-starcza.pl

Jesteśmy przekonani, że jako aktywni mieszkańcy gminy, wniesiecie Państwo wiele merytorycznych uwag i propozycji, które pozytywnie wpłyną na ostateczny kształt dokumentu.

Jednocześnie, pragniemy zaprosić Państwa na:

·       warsztaty dotyczące obszarów zdegradowanych,

·       spacery badawcze,

·       warsztaty urbanistyczne

·       konsultacje społeczne projektu programu,

które odbędą się na początku października br. Szczegółowe informacje dotyczące wyżej wymienionych spotkań zostaną podane w późniejszym terminie na oficjalnej stronie internetowej Gminy Starcza pod adresem www.gmina-starcza.pl
Gmina Starcza
Gmina Starcza znajduje się w północnej części województwa śląskiego w powiecie częstochowskim przy jego południowej granicy. Dogodne położenie między dwoma szlakami komunikacyjnymi: drogą wojewódzką Częstochowa -Tarnowskie Góry z jednej strony, a trasą DK-1 z drugiej strony stwarza dobre warunki dla rozwoju przedsiębiorczości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).