Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

Razem dla dzieci – ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY

30 marca, 2016
Urząd Gminy i OSP w Starczy - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy i OSP w Starczy - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Zespół Szkolno-Przedszkolny „Czyż” jest całkowicie bezpłatną placówką dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego: niesłyszących, słabosłyszących, niewidomych, słabowidzących, z niepełnosprawnością ruchową (w tym z afazją), z niepełnosprawnością intelektualną, z autyzmem i pokrewnymi zaburzeniami (w tym z zespołem Aspergera) i z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Informacje na temat oferty bezpłatnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Czyż” oraz terapii w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka (WWR) znajdują się w zamieszczonych poniżej plikach do pobrania.

Jednocześnie informuję, że Zespół Szkolno-Przedszkolny „Czyż” serdecznie zaprasza dyrektorów placówek oświatowych (przedszkoli i szkół), pedagogów, nauczycieli, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych tematem do wzięcia udziału w konferencji dotyczącej problemów edukacji i wychowania dzieci z autyzmem i podobnymi zaburzeniami oraz z różnego typu dysfunkcjami.

Konferencja odbędzie się 25.04.2016 roku w godz. 13.00-15.00 w sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy.

Współorganizatorem konferencji jest Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy.

Konferencja będzie finałem dni otwartych w naszej placówce, w ramach których możliwe będzie nie tylko zapoznanie się z ofertą edukacyjno-terapeutyczną, ale również skorzystanie z bezpłatnych konsultacji ze specjalistami (m.in. oligofrenopedagogiem, surdopedagogiem, tyflopedagogiem, psychologiem, logopedą, terapeutą integracji sensorycznej, dogoterapeutą, specjalistą z zakresu terapii stymulacyjnej metodą C. Delacato, terapeutą ręki, terapeutą poznawczo-behawioralnym, specjalistą w zakresie diagnozy i terapii osób z autyzmem, zespołem Aspergera oraz innymi całościowymi zaburzeniami rozwojowymi).
Gmina Starcza
Gmina Starcza znajduje się w północnej części województwa śląskiego w powiecie częstochowskim przy jego południowej granicy. Dogodne położenie między dwoma szlakami komunikacyjnymi: drogą wojewódzką Częstochowa -Tarnowskie Góry z jednej strony, a trasą DK-1 z drugiej strony stwarza dobre warunki dla rozwoju przedsiębiorczości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).