Niedziela, 14 sierpnia 2022r. | Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana
Pokaż menu

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU AUTOBUSÓW OD DNIA 1 LIPCA 2022

23 czerwca, 2022
ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU AUTOBUSÓW OD DNIA 1 LIPCA 2022

ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA / LUBLINIEC – ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU AUTOBUSÓW OD DNIA 1 LIPCA 2022.

Od dnia 1 lipca 2022 (poniedziałek) wprowadza się na okres wakacji szkolnych w dni robocze następujące zmiany w organizacji ruchu autobusów:

 • kurs 6.25 Starcza Skrzyżowanie – Łysiec – (Cz-wa) pasażerowie jadący do Częstochowy na przystanku Łysiec (g. 6.46) mają bezpośrednio skomunikowaną przesiadkę na autobus jadący z Tarnowskich Gór do Cz-wy.

 • kurs 8.50 Starcza Skrzyżowanie – Łysiec – (Cz-wa) pasażerowie jadący do Częstochowy na przystanku Łysiec (g. 9.10) mają bezpośrednio skomunikowaną przesiadkę na autobus jadący z Gliwic do Cz-wy.

 • kurs 9.45 Starcza Skrzyżowanie – Łysiec – (Cz-wa) opóźnia się w dni robocze na g. 10.15. Pasażerowie jadący do Cz-wy na przystanku Łysiec (g. 10.35) przesiadają się bezpośrednio do autobusu jadącego z T. Gór.

 

Wskutek niskiej frekwencji zawiesza się na okres wakacji w dni robocze kursy:

 • 7.11 Cz-wa – Łysiec – Starcza Skrzyżowanie (kurs zawieszony na odcinku Częstochowa – Łysiec), autobus na odcinku Łysiec – Starcza Skrzyżowanie o g. 7.28 pojedzie.

 • 8.00 Starcza Skrzyżowanie – Łysiec – Cz-wa.

Aby umożliwić w okresie wakacji podróżnym możliwość dotarcia do Częstochowy na g. 9.00 pasażerowie korzystają z autobusu jadącego z T. Gór, który na przystanku Starcza Skrzyżowanie jest o g. 7.38. Podróżni dojeżdżający do Cz-wy na godzinę 9.00 z Własnej i Rudnika Małego korzystają z autobusu 7.28 Łysiec – Własna – Rudnik – Starcza Skrzyżowanie i na przystanku Starcza Kościół przesiadają się o g. 7.46 do autobusu jadącego z T. Gór do Częstochowy – skomunikowanie jest bezpośrednie. Odjazd z przystanku Własna o g. 7.31, z Rudnika g. 7.36. Przesiadka na przystanku Starcza Kościół na autobus z T. Gór o g. 7.41.

 • 9.00 Cz-wa – Łysiec – Starcza Skrzyżowanie. Od przystanku Łysiec w kierunku Starczy Skrzyżowanie g. 9.21 autobus pojedzie według rozkładu, z pominięciem Rudnika Małego.

 • 10.30 Cz-wa – Łysiec. Od przystanku Łysiec w kierunku Starczy Skrzyżowanie g. 10.51 autobus pojedzie według rozkładu, z pominięciem Rudnika Małego.

 • 19.15 Cz-wa – Łysiec – Starcza Skrzyżowanie,

 • 20.10 Starcza Skrzyżowanie – Łysiec – Cz-wa.

Ponadto wprowadza się zmiany:

 • kurs 16.20 T. Góry – Cz-wa skrócony do miejscowości Łysiec,

 • kurs 8.45 Lubliniec – T. Góry zmiana godziny odjazdu na 8.55,

 • kurs 14.35 Lubliniec – T. Góry zmiana godziny odjazdu na 14.25,

 • kurs 13.25 T. Góry – Lubliniec po obsłudze przystanku Lubliniec Plebiscytowa jedzie bezpośrednio na Pl. Niepodległości,

 • kurs 14.25 Lubliniec – Konopiska zmiana godziny odjazdu na 14.15.

 

Rozkłady jazdy w soboty i niedziele na okres wakacji nie ulegają zmianie.

Bliższych informacji udziela dyżurny ruchu pod nr telefonu 882 366 949

 
Gmina Starcza
Gmina Starcza znajduje się w północnej części województwa śląskiego w powiecie częstochowskim przy jego południowej granicy. Dogodne położenie między dwoma szlakami komunikacyjnymi: drogą wojewódzką Częstochowa -Tarnowskie Góry z jednej strony, a trasą DK-1 z drugiej strony stwarza dobre warunki dla rozwoju przedsiębiorczości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).