Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Auchan dla Domu Dziecka w Chorzenicach

04 marca, 2016

Projekt „Synergia młodych” opracowany przez kadrę wychowanków Domu Dziecka w Chorzenicach we współpracy z Fundacją Innowacji Gospodarczych i Społecznych (FIGIS) został najwyżej oceniony i zdobył 12,5 tys. euro w konkursie organizowanym i współfinansowanym przez fundację „Auchan”. Uroczyste przekazanie symbolicznego czeku odbyło się dzisiaj (4 marca) w gabinecie dyrektora „Auchan” przy ul. Kisielewskiego w Częstochowie.

W spotkaniu oprócz gospodarza Roberta Paprockiego uczestniczyli także: Żaneta Pacud – prezes Fundacji FIGIS, wicestarosta częstochowski Henryk Kasiura, dyrektor Domu Dziecka w Chorzenicach Wojciech Główczyński wraz ze swoimi współpracownikami, Anna Bąk - szefowa zarządzania zasobami ludzkimi w „Auchan” oraz przedstawiciele załogi marketu.

Zgodnie z założeniami projektu (realizowany będzie przez 6 miesięcy) pieniądze przeznaczone zostaną na organizację zajęć wspinaczkowych dla chłopców i zajęć fitness dla dziewcząt. Oprócz tego zorganizowane zostaną dwa tygodniowe obozy tematyczne oraz integracyjne zajęcia terenowe (sprzątanie świata, Dzień Dziecka itp.) dla uczestników projektu, czyli dzieci z DD w Chorzenicach.

- Zależy nam na tym, by zajęcia fizyczne i doznania z nimi związane połączyć z kształtowaniem postaw i charakterów młodych ludzi – tłumaczyła prezes Żaneta Pacud. – Dlatego też po np. wspinaczce profesjonalnie przygotowany trener będzie rozmawiał z dziećmi o podejmowanych przez nich decyzjach, dokonywanych wyborach, o wysiłku i satysfakcji z pokonywania trudności. Atrakcyjność zajęć i związana z nimi adrenalina ułatwią rozmowy niemal o wszystkim: o przyjaźni, współdziałaniu, wyzwaniach, odpowiedzialności…

Dyrektor Robert Paprocki poinformował, że FIGIS przekazuje pieniądze niemal na cały świat – do wszystkich krajów, w których działają sklepy Auchan. – Tym bardziej cieszy mnie fakt, że tym razem czek trafił do nas, do regionu częstochowskiego – stwierdził szef naszego „Auchan”.

W imieniu nagrodzonych podziękowania złożyli wicestarosta H. Kasiura i dyrektor W. Główczyński. Ponadto wicestarosta przybliżył zebranym funkcjonowanie placówek opiekuńczo-wychowawczych w naszym powiecie. Wyraził także nadzieję na dalszą dobrą współpracę i zaprosił wszystkich do udziału w tegorocznych obchodach Dnia Dziecka w Chorzenicach.

 


 •  

   

   

   


 •  

   

   

   


 •  

   

   

   


 •  

   

   

   


 •  

   

   

   


 •  

   

   

   


 •  

   

   

   


 •  

   

   

   


 •  

   

   

   


 •  

   

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).