Środa, 4 października 2023r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Pokaż menu

Docenili współpracę z powiatem

18 stycznia, 2016

Kolejna gmina, tym razem Dąbrowa Zielona, pozytywnie oceniła współpracę z powiatem częstochowskim i dała temu wyraz w minioną sobotę 16 stycznia br. podczas uroczystego spotkania noworocznego. Wójt Maria Włodarczyk oraz przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Kucharski wręczyli wicestaroście częstochowskiemu Henrykowi Kasiurze grawerton z podziękowaniami „za wieloletnią konstruktywną i owocną współpracę, która przyniosła konkretne rezultaty dla mieszkańców Gminy Dąbrowa Zielona, a więc i dla Powiatu Częstochowskiego”.

- Staramy się jak najlepiej współpracować z naszymi gminami i powiatami ościennymi, bo to dobrze służy rozwojowi regionu częstochowskiego – tłumaczy wicestarosta H. Kasiura. – Wspólne projekty i przedsięwzięcia mają większe szanse na zdobycie dofinansowania zewnętrznego, a to pozwala nam na realizację większej liczby ważnych inwestycji. W miarę naszych możliwości wspieramy także organizatorów imprez sportowych, kulturalnych i turystycznych działających na terenie naszego powiatu.

Ostatnią dużą inwestycją realizowaną przez powiat na terenie gminy Dąbrowa Zielona była zakończona w grudniu 2015 r.przebudowa drogi powiatowej 1084S w miejscowości Soborzyce na odcinku około 4 km, która kosztowała blisko 4 mln zł. Inwestycja finansowana była głównie ze środków na likwidację szkód popowodziowych, ale swój udział wniosły także gmina i powiat. Kilka miesięcy wcześniej oddano do użytku 278-metrowy odcinek drogi powiatowej Borowce – Ludwinów przebudowany za kwotę prawie 58 tys. zł pochodzących z budżetu powiatu częstochowskiego i Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Warto przypomnieć, że w grudniu minionego roku także wójt gminy Rędziny Paweł Militowski uhonorował częstochowskie starostwo przyznając mu tytuł i statuetkę „Przyjaciela Gminy Rędziny” w podziękowaniu za dobrze układającą się współpracę przy realizacji przedsięwzięć drogowych, a także pozytywne nastawienie powiatu do wniosków i propozycji współpracy wysuwanych przez rędziński samorząd.

Dziękujemy!

Strona 1 z 1

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).