Niedziela, 25 lutego 2024r. | Imieniny: Wiktora, Cezarego
Pokaż menu

Dzień Sołtysa

11 marca, 2016

Z okazji obchodzonego dziś (11 marca) Dnia Sołtysa, na zaproszenie wójta gminy Lelów Krzysztofa Molendy, wicestarosta częstochowski Henryk Kasiura i radna powiatowa Marianna Dziura wzięli udział w uroczystym spotkaniu z wszystkimi sołtysami gminy Lelów zorganizowanym w lelowskim Urzędzie Gminy. Wicestarosta przedstawił zebranym prezentacje na temat „Rola sołtysa w XXI wieku” i złożył sołtysom życzenia.

- Mimo że rola sołtysa w polskim prawodawstwie nie jest wystarczająco umocowana, to sołtysi są liderami lokalnych społeczności -- mówił H. Kasiura. – Dzisiejsze święto ma jest okazją do okazania wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę sołtysa w polskiej wsi.

Wicestarosta wraz z wójtem Molendą wręczyli sołtysom okolicznościowe dyplomy i złożyli im podziękowania za pracę, którą wykonują społecznie. Życzyli im także wytrwałości i dobrej współpracy z władzami gminy.
Wszystkim sołtysom z terenu powiatu częstochowskiego życzymy dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, wytrwałości oraz sukcesów w działalności sołeckiej. Jednocześnie składamy serdeczne podziękowania i słowa uznania za działalność na rzecz rozwoju i poprawy jakości życia społeczności lokalnych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).