Festiwal Twórczości Maryjnej „Sancta Maria”

W niedzielę, 24 maja, w Auli Papieskiej na Jasnej Górze odbyła się jubileuszowa XX Gala Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Maryjnej „Sancta Maria” pod hasłem „Maryjo, Gwiazdo Morza”. Wydarzenie zgromadziło młodych laureatów międzynarodowego konkursu muzycznego i plastycznego, ich opiekunów oraz licznych gości, stając się wyjątkowym świętem talentu, wiary i wartości chrześcijańskich.Gala była okazją do prezentacji nagrodzonych występów artystycznych oraz uroczystego wręczenia dyplomów i nagród laureatom. Publiczność mogła podziwiać niezwykle wzruszające wykonania muzyczne i artystyczne, które zachwycały wysokim poziomem, wrażliwością oraz dojrzałością młodych uczestników. Nagrodzone prace plastyczne prezentowane były w Sali Rycerskiej na Jasnej Górze, gdzie cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających.Festiwal został objęty honorowym patronatem Wiceministra Edukacji Narodowej Henryka Kiepury, Księdza Arcybiskupa Wacława Depo, Przeora Klasztoru Jasnogórskiego o. dr. Grzegorza Prusa oraz Krajowego Duszpasterza Muzyków Kościelnych i Podprzeora Klasztoru Jasnogórskiego o. dr. Nikodema Kilnara.Powiat Częstochowski podczas wydarzenia reprezentowali Anna Dziewior – członek Zarządu Powiatu Częstochowskiego oraz Andrzej Kubat – Przewodniczący Rady Powiatu Częstochowskiego, podkreślając swoim udziałem znaczenie wspierania młodych talentów, pielęgnowania tradycji oraz promowania wartości chrześcijańskich i dziedzictwa kulturowego regionu.Festiwal po raz kolejny pokazał, jak poprzez muzykę i sztukę można budować wspólnotę oraz promować wartości ważne dla kolejnych pokoleń.Lista laureatów:https://festiwalsanctamaria.pl/#h_about