III Edycja Centralnego Klubu Pacjenta na Stadionie Śląskim

III Edycja Centralnego Klubu Pacjenta na Stadionie Śląskim
Na Stadionie Śląskim odbyła się III
edycja Centralnego Klubu Pacjenta – wyjątkowe wydarzenie łączące profilaktykę zdrowotną, edukację oraz
integrację międzypokoleniową. Spotkanie stało się doskonałą okazją do
wymiany doświadczeń, rozmów ze specjalistami oraz promocji zdrowego stylu
życia.
– Profilaktyka może ratować życie.
Zdrowe nawyki, ruch i aktywność, a do tego regularne kontrolowanie stanu
naszego zdrowia to szansa na dłuższe i lepsze życie. Staramy się promować
zdrowy styl życia nie tylko wśród osób starszych, ale także wśród młodzieży, bo,
każda zmiana może przynieść realną korzyść – podkreślił podczas otwarcia
wydarzenia marszałek województwa
Wojciech Saługa.
Każdy uczestnik mógł skorzystać z szerokiej gamy bezpłatnych badań profilaktycznych i konsultacji z lekarzami
różnych specjalności. Na miejscu wykonywano m.in. pomiary ciśnienia, EKG,
badania w kierunku migotania przedsionków serca, mammografię, cytologię czy
badanie znamion skórnych. Porad udzielali m.in. kardiolodzy, onkolodzy, psychologowie, dietetycy, okuliści oraz diagności
laboratoryjni.
Nowością tegorocznej edycji była strefa
dla młodzieży, gdzie odbywały się warsztaty z pierwszej pomocy oraz
zajęcia dotyczące radzenia sobie z emocjami i hejtem w sieci.
Powiat Częstochowski reprezentowali: Tomasz Nowicki, naczelnik Wydziału Edukacji, oraz Małgorzata Krasoń, główny specjalista
i pełnomocnik ds. osób z niepełnosprawnościami.















