Poniedziałek, 28 listopada 2022r. | Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Pokaż menu

IV Powiatowy Bieg po Zdrowie

20 października, 2022

IV Powiatowy Bieg po Zdrowie

W pierwszą sobotę października w Garnku odbyła się IV edycja Powiatowego Biegu Po Zdrowie. 

Specjalnie przygotowana prezentacja policjantów z KMP w Częstochowie, pokaz z udziałem psa „Kair” oraz malowania twarzy poprzedziły start rywalizacji.

W biegach dziecięcych łącznie wzięło udział 147 młodocianych zawodników. W ramach biegu dla dorosłych na dystansie 10 km oraz marszu Nordic Walking wzięło udział 80 uczestników.

- Bardzo dobrze, że takie inicjatywy są kontynuowane. Promocja aktywności fizycznej w tak przystępnej formie stanowi ważny w rozwój dzieci i młodzieży – mówi Jan Miarzyński, Wicestarosta Częstochowski. - Serdecznie gratuluję Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu Akademia Sportu w Garnku świetnej organizacji imprezy. Wierzę, że za rok spotkamy się w trakcie V edycji biegu – dodaje wicestarosta.

Tak duża impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia wolontariuszy, strażaków z OSP Karczewice-Garnek i OSP Rzerzęczyce, a także ratowników medycznym, którzy czuwali nad bezpieczeństwem zawodników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).