Niedziela, 25 lutego 2024r. | Imieniny: Wiktora, Cezarego
Pokaż menu

JUŻ JUTRO! Zaproszenie na spotkanie dotyczące szczepień przeciw wirusowi HPV

06 kwietnia, 2016

Starostwo Powiatowe w Częstochowie, wzorem  lat  ubiegłych, przystąpiło do realizacji  „Programu profilaktycznego – szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV)”. Bezpłatnymi szczepieniami, finansowymi  ze środków pochodzących z budżetu powiatu częstochowskiego, objęte zostaną dziewczynki w wieku 11 lat (urodzone w 2005 r.),  zamieszkałe na terenie gmin należących do powiatu częstochowskiego.

W związku z powyższym Starostwo Powiatowe w Częstochowie oraz realizator programu – SANUS Sp. z o.o. NZOZ Przychodnia Lekarska przypominają o spotkaniu informacyjnym dotyczącym realizacji programu w dniu 7 kwietnia (czwartek) o godz. 17.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego  w Częstochowie, ul. Sobieskiego 9, sala sesyjna nr 32. Zapraszamy  rodziców/opiekunów prawnych 11 – letnich dziewczynek, nauczycieli, lekarzy oraz pielęgniarki z terenu powiatu  częstochowskiego. Spotkanie poprowadzi pani dr n. med. Anna Bartosńska - Dyc z Kliniki Ginekologii Operacyjnej i Ginekologii Onkologicznej  przy Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, która przekaże informacje na temat szczepień i zagrożeń wywołanych wirusem brodawczaka ludzkiego odpowiedzialnego, m.in. za raka szyjki macicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).