Wtorek, 5 grudnia 2023r. | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Pokaż menu

Mikołaj już spakował prezenty!

13 listopada, 2023
Mikołaj już spakował prezenty!

Mikołaj już spakował prezenty!

Również w tym roku Powiat Częstochowski   włączył się w akcję organizowaną przez Stowarzyszenie Patriotyczne Kresy w Częstochowie, w ramach, której przekazane zostaną polskim dzieciom na kresach  słodycze, maskotki i artykuły szkolne. Podarunki dla dzieci zgromadzone zostały poprzez zbiórkę, w którą aktywnie włączył się Powiat Częstochowski wraz z Zespołem Szkół im. Władysława Szafera w Złotym Potoku, Liceum Ogólnokształcącym w Kamienicy Polskiej, Zespołem szkół w Koniecpolu oraz Specjalnym Ośrodkiem Szklono-Wychowawczy im. J. Brzechwy w Bogumiłku. Przekazane zostały również paczki skompletowane dzięki ofiarności pracowników Starostwa Powiatowego w Częstochowie. Dary w imieniu Powiatu przekazał Adam Morzyk Członek Zarządu Powiatu Częstochowskiego wraz z Anną Dziewior - zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Częstochowskiego. 

Radość dziecka to najpiękniejsza rzecz na świecie, tym bardziej powinniśmy dołożyć starań żeby wszędzie mimo czasem niełatwej sytuacji było jej jak najwięcej! To  bardzo potrzebna inicjatywa, która nie tylko daje radość dzieciom dzięki otrzymanym prezentom, ale przede wszystkim pokazuje polskim rodzinom na kresach, że tu w Polsce pamiętamy o nich. Ważne jest także to, że angażując w tą akcję młodzież już dziś budujemy w nich poczucie potrzeby pomagania i solidarności z rodakami na kresach. komentuje obecny w trakcie przekazania darów Członek Zarządu Powiatu Częstochowskiego Adam Morzyk

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).