Niedziela, 25 lutego 2024r. | Imieniny: Wiktora, Cezarego
Pokaż menu

Mikołaj na Kresach

07 listopada, 2022
Mikołaj na Kresach

Mikołaj na Kresach

Również w tym roku Powiat Częstochowski   włączył się w akcję organizowaną przez Stowarzyszenie Patriotyczne Kresy w Częstochowie, w ramach, której przekazane zostaną polskim dzieciom na kresach  słodycze, maskotki i artykuły szkolne. Podarunki dla dzieci zgromadzone zostały poprzez zbiórkę, w którą aktywnie włączył się Powiat Częstochowski wraz z Zespołem Szkół im. Władysława Szafera w Złotym Potoku, Liceum Ogólnokształcącym w Kamienicy Polskiej, Zespołem szkół w Koniecpolu oraz Specjalnym Ośrodkiem Szklono-Wychowawczy im. J. Brzechwy w Bogumiłku. Przekazane zostały również paczki skompletowane dzięki ofiarności pracowników Starostwa Powiatowego w Częstochowie. Dary w imieniu Powiatu przekazał Adam Morzyk Członek Zarządu Powiatu Częstochowskiego wraz z Anną Dziewior - zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Częstochowskiego. 

To  bardzo potrzebna inicjatywa, która nie tylko daje radość dzieciom dzięki otrzymanym prezentom, ale przede wszystkim pokazuje polskim rodzinom na kresach, że tu w Polsce pamiętamy o nich. Ważne jest także to, że angażując w tą akcję młodzież już dziś budujemy w nich poczucie potrzeby pomagania i solidarności z rodakami na kresach. - komentuje obecny w trakcie przekazania darów Członek Zarządu Powiatu Częstochowskiego Adam Morzyk

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).