Nabór partnerów do projektu w ramach RPO Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020
Powiat Częstochowski, będący organem prowadzącym dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koniecpolu, na podstawie art. 33 Ustawy o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014 -2020 (Dz. U. 2014 poz. 1146) ogłasza otwarty nabór partnera do realizacji projektu p.n. ,,Z dobrym zawodem w lepszą przyszłość” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa XI Wzmocnienie potencjału edukacyjnego, Działanie 11.2 Dostosowanie oferty kształcenia zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy- kształcenie zawodowe uczniów, Poddziałanie 11.2.2 Wsparcie szkolnictwa zawodowego- RIT Subregionu Północnego.
I. Cel partnerstwa
Celem partnerstwa jest podjęcie wspólnych działań na rzecz przygotowania i realizacji projektu
w ramach konkursu nr RPSL.11.02.02-IZ.01-24-050/16, mającego za zadanie poprawę jakości
i efektywności kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Koniecpolu.
II. Obszar współpracy partnerskiej w ramach projektu:
1. Proponowany termin rozpoczęcia projektu: III kwartał 2016r.
2. Główny cel projektu: poprawa jakości i efektywności kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Koniecpolu, przyczyniająca się do wzrostu zatrudnienia absolwentów szkoły.
3. Grupa docelowa:
¾ uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koniecpolu (Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej)
¾ nauczyciele kształcenia zawodowego oraz instruktorzy praktycznej nauki zawodu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koniecpolu.
4. Typy operacji: zgodne z obowiązującym Szczegółowym Opisem Priorytetów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego dla Poddziałania 11.2.2 Wsparcie szkolnictwa zawodowego- RIT Subregionu Północnego.
Poprawa jakości edukacji w szkołach i placówkach prowadzących kształcenie zawodowe we współpracy z otoczeniem, w szczególności z pracodawcami, poprzez:
a) Doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli zawodu i instruktorów praktycznej nauki zawodu;
b) Podnoszenie umiejętności oraz uzyskiwanie kwalifikacji zawodowych przez uczniów i wzmacnianie ich zdolności do zatrudnienia;
c) Rozwój współpracy szkół lub placówek prowadzących kształcenie zawodowe z ich otoczeniem społeczno- gospodarczym;
d) Rozwój doradztwa edukacyjno- zawodowego.
Realizacja działań w zakresie stworzenia w szkole i placówkach prowadzących kształcenie zawodowe warunków kształcenia zawodu, odzwierciedlających naturalne warunki pracy.
5. Minimalny zakres zadań Partnera: realizacja działań związanych z podnoszeniem umiejętności i uzyskiwaniem kwalifikacji/ kompetencji zawodowych uczniów oraz nauczycieli kształcenia zawodowego i instruktorów praktycznej nauki zawodu, współudział w organizacji praktyk i staży zawodowych, w zakupie wyposażenia pracowni lub warsztatów szkolnych oraz w zarządzaniu projektem.
Dokładne określenie roli Partnera w projekcie nastąpi na etapie prac nad ostateczną wersją wspólnego wniosku o dofinansowanie.
III. Wymagania wobec Partnera:
1. Podmiot wyraża chęć zawarcia umowy partnerskiej na realizację projektu partnerskiego
oraz deklaruje współpracę z Powiatem Częstochowskim/Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Koniecpolu, w zakresie przygotowania projektu. Partner wyraża gotowość wniesienia do partnerstwa, w celu realizacji projektu, własnych kompetencji, doświadczenia, zaplecza organizacyjnego (know-how) oraz zasobów ludzkich i finansowych.
2. Podmiot prowadzi działalność w obszarze merytorycznym, którego dotyczy projekt zgodnie z podstawą prawną jej prowadzenia.
3. Podmiot posiada uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień.
4. Zgodnie z art. 125 ust. 3 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1303/2013 z 17 grudnia 2013 r., podmiot dysponuje potencjałem administracyjnym, finansowym i operacyjnym umożliwiającym prawidłową realizację projektu zgodnie z warunkami wsparcia określonymi w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.
5. Podmiot nie podlega wykluczeniu z możliwości otrzymania dofinansowania, w tym wykluczeniu, o którym mowa w art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz.U. z 2013 r., poz. 885 ze zm.), oraz wobec reprezentowanego podmiotu nie został orzeczony zakaz dostępu do środków funduszy europejskich na podstawie:
¾ art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. z 2012 r. poz. 796);
¾ art. 9 ust. 1 pkt 2a ustawy z dnia 28 października 2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary (Dz.U. z 2015 r. poz. 1212).
6. Podmiot nie jest powiązany z Powiatem Częstochowskim/ Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Koniecpolu w rozumieniu art. 33 ust 6 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie 2014-2020.
IV. Kryteria wyboru
1. Zgodność działania potencjalnego partnera z celami partnerstwa – max 20 pkt
2. Deklarowany wkład potencjalnego partnera w realizację celu partnerstwa (zasoby ludzkie, techniczne, organizacyjne, finansowe) – max 20 pkt
3. Doświadczenie w realizacji projektów o podobnym charakterze dla szkół zawodowych - max 10 pkt.
V. Zasady zgłaszania ofert
1. Ofertę należy przygotować w języku polskim na formularzu oferty stanowiącym Załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia o naborze partnera.
2. Termin składania ofert - do dnia 04 marca 2016 r. do godz. 1600.
3. Oferty należy składać w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Otwarty nabór partnera w celu wspólnego przygotowania i realizacji projektu w ramach Poddziałania 11.2.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020”.
4. Oferty można składać:
¾ osobiście w siedzibie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koniecpolu, ul. Armii Krajowej 26, 42-230 Koniecpol, w dniach: poniedziałek-piątek od godz. 8.00 do godz. 16.00,
¾ lub poprzez nadanie w placówce operatora pocztowego, z zastrzeżeniem,
że o zachowaniu terminu decyduje data wpływu oferty do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koniecpolu, ul. Armii Krajowej 26, 42-230 Koniecpol.
5. Oferta musi być opatrzona pieczęcią podmiotu, aktualną datą i własnoręcznym podpisem osoby/osób uprawnionej do reprezentowania podmiotu.
VI. Procedura wyboru partnera
- Procedurę wyboru partnera przeprowadzi specjalnie w tym celu powołana Komisja ds. wyboru partnera, składająca się z pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koniecpolu.
- Rozpatrywane będą wyłącznie oferty podpisane przez uprawnione osoby, złożone w języku polskim, na odpowiednim formularzu, w terminie wskazanym w ogłoszeniu o naborze partnera.
-
Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koniecpolu, w oparciu o kryteria wyboru określone
w ogłoszeniu o naborze dokona wyboru partnera, którego oferta otrzymała największą liczbę punktów. - Informacja o wyborze partnera zostanie zamieszczona w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Częstochowie.
- Warunkiem zawarcia partnerstwa jest podpisanie listu intencyjnego/porozumienia przez strony partnerstwa z zastrzeżeniem, że umowa partnerska zostanie podpisania w przypadku otrzymania dofinansowania.
VII. Postanowienia końcowe
Niniejsze ogłoszenie ma charakter informacyjny i nie stanowi ogłoszenia w rozumieniu przepisów o zamówieniach publicznych oraz o działalności pożytku publicznego.
Ogłaszający zastrzega sobie:
1. Prawo wyboru tylko jednego partnera do wspólnej realizacji projektu.
2. Prawo przeprowadzenia negocjacji dotyczących założeń projektu z wybranym partnerem.
3. Prawo unieważnienia naboru bez podania przyczyny.
4. Prawo zmian w ogłoszeniu o otwartym naborze partnera, z tym, że każda zmiana zostanie podana do wiadomości publicznej poprzez publikację treści zmian na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Częstochowie.