Niedziela, 29 stycznia 2023r. | Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Pokaż menu

Nagrody dla sportowców

14 grudnia, 2022
Nagrody dla sportowców

Nagrody dla sportowców

13 grudnia sala Rady Powiatu w Starostwie Powiatowym w Częstochowie zapełniła się do ostatniego miejsca. Wszyscy przybyli mogli pochwalić się sukcesami sportowymi na arenie ogólnopolskiej.


Powiatowe Zrzeszenie LZS, które było organizatorem spotkania, w minionym roku zorganizowało 13 imprez, w których udział wzięło około 1 700 osób. Zawodnicy rywalizowali m.in. w turniejach szachowych, tenisie stołowym, siatkówce, biegach przełajowych, aquathlonie, strzelectwie, taekwondo. Najważniejsze wydarzenie, czyli Spartakiada Gmin Powiatu Częstochowskiego, przyciągnęło ponad 800 uczestników. 

- Podsumowanie współzawodnictwa w powiecie częstochowskim  obejmuje wyróżnienia Powiatowego Zrzeszenia LZS, a więc dotyczy klubów zrzeszonych w naszej organizacji oraz naszych przedstawicieli w  reprezentacji Śląska na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Słubicach w 2022 r. – powiedział Prezes Zdzisław Gębski. - Ze względów organizacyjnych dzisiejsze spotkanie zostało rozszerzone o wręczenie wyróżnień za 2022 r. uczniom i ich opiekunom za osiągnięcia w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz w Igrzyskach Dzieci przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Częstochowie. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy aktywnie włączają się w nasze działania. W tym miejscu chciałbym również skierować wyrazy uznania dla Wiesława Matygi, który do wielu lat wzorowo czuwa nad organizacją zawodów – dodał prezes.

Sportowców i ich opiekunów powitali przedstawiciele władz Powiatu Częstochowskiego, którzy włączają się w propagowanie sportu na terenie powiatu. – Zwycięstwo w sporcie jest ważne, ale porażki, nieodłączna część rywalizacji, są po to, by się podnosić, wyciągać wnioski i być coraz lepszym – stwierdził starosta Krzysztof Smela, w przeszłości prezes LZS.

- Chciałem serdecznie pogratulować, że jesteście i działacie. Dzięki Wam region częstochowski silnie zaznacza się na mapie Polski. Aktywność fizyczna człowieka jest nieodzownym czynnikiem zdrowia i właśnie Państwo prezentujecie tę podstawową cechę – zauważył Andrzej Kubat, Przewodniczący Rady Powiatu.

Wydział Edukacji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu, który współpracuje ściśle ze związkiem,  podlega opiece merytorycznej wicestaroście Janowi Miarzyńskiemu. – Na sport wydajemy ponad 200 tys. zł, wspieramy różne konkursy organizowane przez gminy, ośrodki sportowe i kluby. W mijającym roku wsparliśmy 105 imprez sportowych i turystycznych – powiedział wicestarosta.


WYRÓŻNIENIA Powiatowego Zrzeszenia LZS w
Częstochowie

przyznane w ramach Podsumowania Współzawodnictwa
Sportowego

w Powiecie Częstochowskim za rok 2022

 

 

SPORTOWCY                                                                              

Mistrzostwa Polski LZS   

II miejsce,  przeciąg
liny kobiet:
  Patrycja Kiedrzyn, Małgorzata Zając, Beata Wodzyńska, Teresa Kubat,
Karina Cynkowska
      

II miejsce, plażówka kobiet:         Natalia
Kowalik, Olga Langier

II miejsce,  kosz 3x3
kobiet:
         Julia Rek, Angelika Pieniak, Klaudia Rams, Wiktoria Pietrajczuk

II miejsce, kosz 3x3 mężczyzn:    Tomasz Nogalski, Michał Skalik, Tomasz
Serwiak, Paweł Gałka

Lekkoatletyka                               Michał Piątek - 1 m na 800 m i 2 m w sztafecie 4 x 400 m.

                                                      Natalia
Sówka  - 1 m na 100
m, 1 m w sztafecie 4 x 100, 2m na 200 m, 2 m w sztafecie  4 x
400 m. 

                                                      Wojciech  Janosik  1 m w skoku wzwyż,  3 miejsce w sztafecie
4 x 100 m.

                                                      Oliwia  Cyrulińska - 1 mw
sztafecie 4 x 100 m, 3 miejsce w biegu na 100 m.

                                                      Maja
Jundził  - 1 m w sztafecie
4 x 100 m, 4 m w dal, 

       

UKS Speedway Rędziny                        

 Oskar
Kręglicki,
  Maksym Ziętara      brązowy medal w Pucharze Polski Par
Klubowych w kat 85-125 cc

 

Jedność Mykanów    

Michał Mikołajczyk – najlepszy
siatkarz klubu

 

Grom „Złota Dama” Poczesna

Mariusz Sikora
czołowy zawodnik
   III ligi w t stołowym                                  

 

LKS Grom Cykarzew 

 Kacper Majchrzak – wyróżniający się piłkarz klubu - bramkarz,

 

LKS Lelowia Lelów

         Mateusz
Kapral
  najlepszy strzelec klubu

 

WLKS Kmicic Częstochowa

Gerard Krzechki    podwójny medalista Ogólnopolskiej Olimpiady
Młodzieży w taekwon-do olimpijskim Im – w dwuboju

                                 sprawnościowym   i IIIm w 
konkurencji walk

Kamil  Walentek  
medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w taekwon-do olimpijskim
IIIm w konkurencji walk

Bartłomiej Balsam  I miejsce w Turnieju Masters w szpadzie na
wózkach

 

KS Dragon
Janów

Ciepiela Celina – Mistrzyni Polski
Juniorów Młodszych w konkurencji walki do 55 kg
 

Julia Cykowska – brązowa medalistka
Mistrzostw Polski Sen w konkurencji układów stopni uczniowskich
  oraz walk drużynowych

Maja Grabowska - złota medalistka
Mistrzostw Śląska Młodzików w konkurencji układów
  do 5 kup

Adam Chyrzyński - złoty medalista
Międzynarodowego Turnieju Taekwon-do Mazowia Cup w konkurencji układów
  do 5 kup

Mikołaj Garwol - srebrny medalista
Międzynarodowego Turnieju Taekwon-do Mazowia Cup w konkurencji skoków nomo yop

Anna Zyzik - złota medalistka
Międzynarodowego Turnieju Taekwon-do Mazowia Cup w konkurencji układów do 8 kup

      
Magdalena Tomalska - srebrna medalistka Mistrzostw Polski
Młodzieżowców i Seniorów
w konkurencji walk do 75 kg

 

UKSG  Blachownia

Blanka Cierpiał, Wiktoria Kozieł  
finalistki Mistrzostw Śląska w minisiatkówce

 

LKS Gol – Start

Przemysław Drąg       II m-ce w klasyf generalnej  w
Zimowych Otwartych Mistrz w pływaniu Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie
       

Mateusz Boryś           II m-ce w Mistrzostwach Polski
Niepełnosprawnych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc AZS w Sieradzu

Mateusz Miśkiewicz  III m-ce
w klasyf generalnej w Zimowych Otwartych Mistrz w pływaniu Osób
Niepełnosprawnych w Szczecinie
      

Maciej Benduch         udział
w turniejach ogólnopolskich w tym "Złota Wieża" - III m-ce,

 

 

Ludowy Uczniowski Klub
Sportowy Jedynka Częstochowa/ABRM Poczesna
:

Natalia Grzyb                       Zawodniczka
parabadmintona, podwójna Mistrzyni Polski

 

 ULKS
„LOTKA” Gmina Olsztyn

Oliwia Kanik  
1 miejsce
gra
podwójna dziewczyn
  2 m gra pojedyncza w
Ogólnopolskim Turnieju w Baranowie kategoria U15

Karolina Wieczorek 1 m gra podw dziewczyn Ogólnopolski
Turniej w Baranowie kategoria U15, 2m – srebrny medal w grze pojedynczej

                                   w Międzynarodowym Turnieju w Danii DENMARK
OPEN VICTOR

Klara Siadlak  
1
m w grze podwójnej w kategorii U13 A w Międzynarodowym Turnieju w Danii DENMARK
OPEN VICTOR
                         

Maja Pruszyńska 1
miejsce gra pojedyncza dziewczyn Ogólnopolski Turniej w Baranowie kategoria U11

 

 

TRENERZY  

 

 

1. Mariusz
Kowalik
               trener siatkarek na
Mistrzostwach Polski LZS,
 Corona Rudniki,
SP Rudniki

2. Andrzej  Kuzior                 trener siatkarek UKSG Blachownia, SP Blachownia 1

3. Paweł
Wiśniewski
             trener Natalii Grzyb,
prezes LUKS Częstochowa/ABRM Poczesna, SP Poczesna

4. Mariusz Blukacz                WLKS Kmicic  trener taekwondo olimpijskie

5. Czesław
Lamch
                  trener  Igrzyka LZS LA

6. Mikołaj
Ładniak
                 trener Igrzyska LZS
kosz 3x3

7. Paweł
Urbaniak
                  trener sekcji
młodzieżowych Pogoń Kłomnice

8. Robert
Ogrodniczek
           trener Akademii
Sportu w Garnku

9. Henryk Pałasz                    trener t.  stołowego Grom „Złota Dama” Poczesna

    10. Jarosław Poroszewski      Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Kłomnice,
trener strzelectwa
    

11. Patryk
Włodarek
             grający trener   Grom Cykarzew       

12 Włodzimierz Zeifryt       
trener zespołu p nożnej  na LZS
(IIIm)
   

13 Zdzisław Synoradzki     
 Dragon     Janów, trener taekwon-do                        

 

 

 

DZIAŁACZE 

 

1.      
Stanisław Stefański  długoletni działacz PZ LZS (do 28 IV 2022r) i
Jedności Mykanów

2.      
Ryszard Rosiński  długoletni działacz PZ LZS (do 28 IV 2022) i
Grom „Złota Dama”
Poczesna   

 

3.       Jacek Staniewski      wiceprezes
ŚWZ LZS w Katowicach, selekcjoner reprezentacji województwa śląskiego na M
Polski LZS

4.       Wiesłąw
Goliszek
    działacz i trener LKS
GOL-START (szachy)

5.       Radosław
Ciejpa
      wiceprezes i trener UKS 2
Kamienica Polska

6.       Andrzej
Kasiński
     członek zarządu Unia Rędziny wolontariusz

7.       Janusz
Sambor
        Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Kłomnice     (strzelectwo)

8.       Justyna
Herman
       wiceprezes Lotka

9.       Stanisław
Sączek
      prezes WLKS Kmicic


Wyróżnienia Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego

za osiągnięcia sportowe w roku kalendarzowym 2022

 































































































































































































































































SZKOŁA


PODSTAWOWA



OPIEKUN


 



UCZEŃ


 



WYNIKI
SPORTOWY


(I miejsca w zawodach powiatowych oraz miejsce w
wojewódzkich)



LELÓW



1 MARCIN DZIURA



1 BARTOSZ FRAJER



IMS ręczna   IX woj.



 



 



2 BARTŁOMIEJ DZIURA



IMS ręczna  IX woj. (szachy)



 



2 HALINA WÓJCIK



3 JULIA STĘPIEŃ



IMS ręczna  IV woj



 



 



4 MAŁGORZATA STĘPIEŃ



IMS ręczna  IV woj.



 



 



5 JULIA SKAŁA



IMS  nożna ,    
ręczna V woj



 



 



6 ALEKSANDRA LEKSTON



IDZ ręczna  V woj.



 



 



7 HALINA MATULKA



IDZ ręczna V woj



KAMIENICA POLSKA



3 MARIUSZ ZYCH



8 KACPER WALENTEK



IDZ 4-bój LA



 



 



9 ALEKSANDER GAŁKA



IMS kosz +kosz 3x3



 



 



10 WOJCIECH KUKUŁA



IDZ ręczna XIII woj.



 



 



11 ALEX ODODECKI



IDZ kosz, kosz 3x3



 



4 TOMASZ MORZYK



12 NICOLA KSIĘŻYK



IDZ 4-bój LA



 



 



13 IGA GĘSIARZ



IDZ kosz V woj.



 



 



14 ZUZANNA PIDZIK



IDZ kosz V woj



 



 



15 LAURA PIJET



IDZ drużynowe b przełaj Im
ind



 



 



16 MAJA GAWORSKA



IMS kosz V woj.



 



 



17 MARIETTA GODZISZ



IMS kosz V woj.



BLACHOWNIA 1



5 AGNIESZKA ZIĘTAL



18 NADIA BIŚ



IDZ sztafetowe + druż b
przeł



 



 



19 ADAM ZIĘTAL



IDZ druż b przełajowe



 



 



20 MARIKA PACUŁA



IDZ drużynowe b przeł



 



-    (Andrzej Kuzior-wyróżnienie LZS)



21 NADIA KOŻUCH



IMS p siatkowa



 



 



22 KACPER GÓŹDZIK



IDZ p siatkowa



RUDNIKI



-    (Mariusz Kowalik-wyróżnienie LZS



23 WIKTOR POWIERTOWSKI



IMS p siatkowa + plażówka



 



 



24 EMILIA KOŁDON



IDZ p nożna dziewcz  (LA 4-bój)



DĄBROWA ZIELONA



6 ALEKSANDRA KOŁODZIEJCZYK



25 OLIWIA KALIŚCIAK



IMS t stol



 



 



26 ALEKSANDRA MICHALSKA



IDZ t stoł



 



 



27 ERYK SZCZĘSNY



IDZ druż b przeł  Im ind



OLSZTYN



7 ALICJA MATYJA



28 MAJA WOCHAL



IMS sztafetowe b przełajowe



 



 



29 ZUZANNA ZIELONKA



IMS drużynowe b przełajowe



PRZYRÓW



8 JERZY SIKORSKI



30 KAROL JASIŃSKI



IDZ t stoł  



 



9 WIESŁAW STANUCHIEWICZ



31 BŁAŻEJ RACZYŃSKI



IDZ p nożna



MSTÓW



10 PAWEŁ DERDA



32 DAWID BANASIAK



IMS drużynowe b przełaj Im
ind



ALEKSANDRIA



11 WOJCIECH KRAUZE



33 MICHAŁ SOLECKI



IDZ szachy



ŁOJKI



12 SŁAWOMIR PYDA



34 WERONIKA DRAB



IMS szachy



PIASEK



13 GRZEGORZ DORS



35 JAN ANTOŃSKI



IDZ sztafetowe b przełajowe



CZARNY LAS



14 ŁUKASZ STEFAŃSKI



36 AKSEL KOKOT



IMS p nożna



GARNEK



- (Robert
Ogrodniczek-wyróżn. LZS)



37 SZYMON NOCUŃ



IDZ plażówka



POCZESNA



- (Paweł Wiśniewski-wyróżn
LZS)



38 JAKUB CIEŚLA



IMS t stołowy



CISIE



15 MICHAŁ WRĘCZYCKI



  (w 
LZS)



IDZ plażówka



BOROWNO



16 MICHAŁ KLIMAS



39  ZUZANNA KUTAK



IMS plażówka



WIDZÓW



17 SYLWESTER RORAT



---



IMS, IDZ ręczna i nożna
dziewcz i chłopc






Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).