Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

Nowe drogowskazy na szlaku Kacpra Karlińskiego

23 listopada, 2023
Nowe drogowskazy na szlaku Kacpra Karlińskiego

Nowe drogowskazy na szlaku Kacpra Karlińskiego

6 tys. zł kosztowały prace znakarskie, które odbyły się na całej długości szlaku biegnącego od Olsztyna do Złotego Potoku.

Starostwo Powiatowe w Częstochowie wraz z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym corocznie prowadzi prace na szlakach turystycznych. W 2023 r. wykonano i zamontowano 20 nowych drogowskazów

- Odnowiony, niebieski szlak rowerowy, liczy prawie 23 kilometry i przebiega przez lasy Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. Zaczyna się w Olsztynie, w którym możemy zwiedzić zabytkowy spichlerz, ruiny zamku czy kościół pw. św. Jana Chrzciciela. Następnie szlak biegnie przez Suliszowice z ruinami strażnicy i prowadzi do Złotego Potoku z kościołem pw. św. Jana Chrzciciela, zespołem pałacowo-parkowym i zabytkowym rynkiem - informuje Tomasz Nowicki, odpowiedzialny za turystykę w Starostwie Powiatowym w Częstochowie.

Od początku zorganizowanych form turystyki znakowaniem i konserwacją szlaków turystycznych zajmowały się stowarzyszenia turystyczne. Pierwsze szlaki turystyczne na ziemiach polskich wyznakowało w górach Towarzystwo Tatrzańskie, następnie prace te kontynuowało Polskie Towarzystwo Tatrzańskie i Polskie Towarzystwo Krajoznawcze, a od roku 1950 prowadzi Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).