Sobota, 25 marca 2023r. | Imieniny: Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza
Pokaż menu

Nowy Rok Szkolny rozpoczęty

01 września, 2022
Nowy Rok Szkolny rozpoczęty

Nowy Rok Szkolny rozpoczęty

Nowy rok szkolny to nowe wyzwania oraz szanse, przed jakimi stają 1 września młodzi ludzie. Pierwszy dzwonek zabrzmiał dziś w czterech szkołach prowadzonych przez Powiat Częstochowski w Kamienicy Polskiej, Złotym Potoku, Bogumiłku oraz Koniecpolu. Uczniów i nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego w Kamienicy Polskiej odwiedzili Przewodniczący Rady Powiatu Częstochowskiego Andrzej Kubat oraz Członek Zarządu Powiatu Częstochowskiego Adam Morzyk. Przekazali zgromadzonym serdeczne życzenia wielu sił i wytrwałości w nauce, którą zwieńczy świetnie zdana matura otwierając drzwi najlepszych szkół wyższych w kraju i zagranicą.

-Nawiązując do szczególnego momentu dzisiejszego spotkania –  83. rocznicy wybuchu II wojny światowej – Adam Morzyk podkreślał, jak ważne jest, by młodzi ludzie znali swoją historię, czerpali z niej dumę, ale przede wszystkim wyciągali wnioski służące budowaniu przyszłości. Zwrócił się również do uczniów przybyłych z Ukrainy, podkreślając bohaterskość narodu ukraińskiego w obronie cywilizacji zachodu.


– Nie mam  wątpliwości, że Liceum w Kamienicy Polskiej to szkoła, która przykłada ogromną wagę do wychowania młodzieży, i stwarza świetne warunki do nauki dając uczniom ogromne szanse na osiągnięcie sukcesu w dorosłym życiu– mówił dziękując kadrze pedagogicznej Przewodniczący Andrzej Kubat.


W szkołach prowadzonych przez Powiat Częstochowski w roku szkolnym 2022/2023 uczyć będzie się 578 uczniów. Powiat prowadzi następujące szkoły: Liceum Ogólnokształcące w Kamienicy Polskiej, Zespół Szkół w Koniecpolu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bogumiłku, Zespół Szkół im. Władysława Szafera w Złotym Potoku. Edukacja jest ważnym tłem pomyślnego rozwoju regionu. Nakłady ponoszone na naukę to nie wydatek, a inwestycja. Należy mieć świadomość, że nie da się rozgraniczyć rozwoju czegokolwiek od edukacji.  Poziom wykształcenia i kompetencje mieszkańców mają ogromny wpływ na atrakcyjność regionu w oczach potencjalnych inwestorów, wykształcony mieszkaniec dużo chętniej angażować będzie się w lokalne inicjatywy i życie samorządu budując atmosferę dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Inwestycję w oświatę od lat stanowią priorytet Władz Powiatu Częstochowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).