Czwartek, 18 lipca 2024r. | Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona
Pokaż menu

Piknik z Mamą i Tatą oraz z Przyjaciółmi w Bogumiłku

07 czerwca, 2016

Sobotni poranek 28 maja br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Jana Brzechwy w Bogumiłku był pełen gwaru i wesołej zabawy. O godz. 10 rozpoczął się VII Piknik Rodzinny „Mamo, Tato bawmy się razem”, który był okazją do spotkania z rodzinami i przyjaciółmi Ośrodka. Głównym celem Pikniku było zaangażowanie całych rodzin we wspólne spędzanie czasu wolnego, będące ważnym czynnikiem integrującym rodziny oraz propagowanie zdrowego stylu życia poprzez sport, rozrywkę i wypoczynek. Impreza ta połączyła w sobie trzy święta: Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka. 

Wszystkich uczestników spotkania powitały dyrektor Ośrodka Lena Nieśpielak oraz wicedyrektor Halina Szymczyk. Lena Nieśpielak powitała serdecznie rodziców, dzieci i pracowników, a także gości Pikniku i złożyła życzenia wszystkim mamom, tatom i dzieciom.

Część artystyczną w wykonaniu uczniów (przygotowywaną od kilku miesięcy specjalnie dla rodziców i przyjaciół) rozpoczął występ aktorów z Teatrzyku „Iskierka”. Młodzi aktorzy zaprezentowali bajkę p.t. „Czerwony Kapturek świetnie oddając przesłanie bajki:  należy słuchać dorosłych, gdyż jeśli czegoś nam zabraniają, to wiedzą, dlaczego to robią.

Następnie najmłodsi wychowankowie z „Małego Teatrzyku” wraz ze swymi opiekunkami: brawurowo zaprezentowali inscenizację piosenek „Moja mama jest kochana” i „Słoneczko”, a uczniowie: Madzia Buc, Zuzia Piśkorska, Wiktoria Najnigier, Kacper Kopek, Bartosz Kołczyk, Szymon Emiljanowicz, Duś Daniel i Patrycja Kopek przepięknie wyrecytowali wiersze dla mam i tatusiów. Po tym występie ponownie zaprezentował się Teatrzyk „Iskierka” w bardzo rytmicznym tańcu rosyjskim „Kalinka maja”. Piękne stroje uszyte dla tancerzy w Ośrodku dopełniły całość wspaniałego występu par: Doroty Żmudy i Bartosza Kołczyka, Patrycji Pantak i Kacpra Kopka, Magdy Buc i Jarka  Zaborskiego, Agatki Rak i Łukasza Ryłko, Patrycji Kopek i Szymona Emiljanowicza.

Natomiast występ „Balonikowego Czarodzieja” czyli wychowanka Ośrodka Szymona Emiljanowicza, który z balonów wyczarowywał z niezwykłą sprawnością różne zwierzęta, tak bardzo spodobał się wszystkim uczestnikom Pikniku, że Szymon musiał bisować kilka razy.

Na koniec części artystycznej swoje niesamowite umiejętności taneczne zaprezentował Zespół „Melodik”. W dwóch tańcach integracyjnych „Gummy Bear” i „Hej Baby” zaprezentowali się uczniowie: M. Buc, W. Najnigier, J. Frajer, M. Tatar, ł. Ryłko, Z. Piskorska, E. Podsiedlik, H. Pustuł, S. Knapik, P. Kopek, K. Gaik, M. Gil oraz wychowawczynie internatu: I. Jasion, K. Dziura, I. Pikos, E. Mazur. Na zakończenie części artystycznej wszyscy uczniowie zaśpiewali piosenkę dla mam i ojców oraz wręczyli im oraz gościom własnoręcznie wykonane z filcu kwiaty i biedronki. Łez i wzruszeń było wiele, a i radości, co niemiara.

 Ogromną niespodziankę wszystkim uczestnikom Pikniku przygotowali członkowie Zespołu Ziemi Lelowskiej. Swoim jak zawsze niezapomnianym występem oczarowali wszystkich i obiecali, że ponownie wrócą do Bogumiłka w niedługim czasie. W imieniu wszystkich członków Zespołu gorące życzenia dla dzieci złożyła Anna Kuczek – kierownik Zespołu.

Podczas Pikniku wicestarosta częstochowski  Henryk Kasiura wręczył upominki dla wszystkich dzieci oraz przekazał wiadomość, że już w czerwcu zostanie ogłoszony przetarg na budowę sali gimnastycznej i trzech nowych sal rehabilitacyjnych w Bogumiłku. Upominki dla dzieci i życzenia przekazali także m.in. : Marianna Dziura – radna Rady Powiatu w Częstochowie, Piotr Kocjan -przedstawiciel firmy TAURON Wytwarzanie w Jaworznie, Sławomir Fabrykowski – przedstawiciel Firmy DHL Express Polska Warszawa oraz Fundacji „Dostrzegamy Innych Ludzi” jak również Henryk Nowak – sekretarz Gminy Lelów, a także Grzegorz Dudkiewicz – przewodniczący Rady Miejskiej we Włoszczowie i Mirosław Małecki – radny Rady Miejskiej we Włoszczowie oraz wszyscy pozostali goście. W imieniu całej społeczności Ośrodka w Bogumiłku serdeczne podziękowania dla przyjaciół i sponsorów wraz z pamiątkowymi dyplomami złożyła Lena Nieśpielak wraz z przedstawicielami Rady Rodziców: Edyty Piskorskiej i Marka Chyry.

Podczas Pikniku przygotowano dla dzieci i młodzieży jak również dla dorosłych liczne atrakcje. Wspaniały koncert wokalno – instrumentalny dał Zespół „Twój Czas” pod dyrekcją Rafała Tomzika z Częstochowy.  Zespół składa się z młodych wykonawców w wieku od 10 do 15 lat, ale ich umiejętność gry na gitarach, skrzypcach, altówkach, perkusji i organach są niesamowite. Podobnie jak przepiękny wokal dwóch dziewcząt, które swoim śpiewem tak zachwyciły dzieci i rodziców, że oklaskom nie było końca!!! Nie zabrakło dobrej zabawy, nauki tańców integracyjnych, a miłośnicy „Familiady” i „Jakiej to melodii” mogli spróbować swych sił biorąc udział w „teleturniejach”. Każdy, kto chciał mógł ozdobić swoją twarz kolorowymi rysunkami, a włosy pomalować na wszystkie kolory tęczy. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z pracami plastycznymi i technicznymi uczniów. Dla najmłodszych przygotowano nie lada gratkę w postaci zjeżdżalni w dmuchanym zamku, waty na patyku i popcornu i smakowitych lodów. Nie zabrakło również atrakcji dla starszych uczestników Pikniku, a szczególnie dla mam, które z różnych produktów wyczarowały przepyszne sałatki. A przy sałatkach zaśpiewały śląskie i niemieckie przyśpiewki i (z terenu powiatu bodeńskiego). Ogromną frajdę sprawiły też dzieciom i rodzicom zmagania sportowe, a głośny doping towarzyszył rywalizacji w żonglerce, skokach na gumowej piłce, pchnięciu kulą, przeciąganiu liny, zawodach wędkarskich, toru przeszkód, Gumisiowych skokach, zbijaniu kręgli a także zabawach z chustą animacyjną i zabawach „Klanzy”.  Dzielni ojcowie stworzyli zgraną drużynę piłkarską, by choć na chwilę poczuć się jak prawdziwi zawodowi piłkarze rozgrywając mecz w piłkę nożną i siatkową z niezawodną drużyną swoich dzieci. W cieniu drzew parkowych utworzono boisko do Bocce, które cieszyło się ogromną popularnością wśród dzieci, rodziców i przyjaciół Ośrodka. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się stół ze słodyczami, sałatkami, napojami. Panie kucharki przygotowały dla wszystkich niezmiernie smakowitą grochówkę, a panowie reprezentujący powiat włoszczowski zadbali o to, by nie zabrakło kiełbasek z grilla. Dziełem pracowitych matczynych rąk były rozmaite ciasta i desery.

Cały czas uczestnikom spotkania dopisywała piękna, słoneczna pogoda, wilczy apetyt, dobry humor i atmosfera świetnej zabawy. Chwile licznych piknikowych przyjemności i rekreacji upłynęły szybko, ale przyniosły radość oraz poczucie, że w Ośrodku w Bogumiłku dzieci, młodzież, rodzice, nauczyciele i ich przyjaciele lubią i umieją zarówno wspólnie pracować, jak i się bawić.

 

Galeria zdjęć
Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).