Środa, 24 kwietnia 2024r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

Po LIV Sesji Rady Powiatu

22 lutego, 2024
Po LIV Sesji Rady Powiatu

Po LIV Sesji Rady Powiatu

Radni przyjęli wszystkie proponowane porządkiem obrad uchwały i wysłuchali sprawozdania komendanta PSP Marka Radosza.


Po stwierdzeniu prawomocności obrad, głos zabrał Członek Zarządu Województwa śląskiego Grzegorz Boski, który przybliżył działania podejmowane przez władze samorządowe naszego województwa. Radni powiatowi przekazali również swoje uwagi, prośby i postulaty dotyczące nadchodzących działań zarządu województwa. Zapytania dotyczyły głównie środków na scalenia gruntów oraz remontu dróg wojewódzkich przebiegających przez powiat częstochowski.

Radni wysłuchali informacji z działalności Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie oraz Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na terenie powiatu częstochowskiego w 2023 roku, które przedstawił komendant PSP Marek Radosz. W skład rejonu operacyjnego Komendy w Częstochowie o łącznej powierzchni 1679 km wchodzi miasto Częstochowa — 160 km oraz powiat częstochowski 1519 km.

Informację ogólną dotyczącą ważniejszych działań Zarządu Powiatu w okresie od 18 stycznia 2024 roku do 22 lutego 2024 roku przedstawił Krzysztof Smela, Starosta Częstochowski. Opracowano ocenę stanu zabezpieczenia przeciwpowodziowego na terenie powiatu częstochowskiego za 2023 rok. Monitorowana i raportowana  jest sytuacja wynikająca z zagrożenia powodziowego, jakie ma miejsce w chwili obecnej, w związku z intensywnymi opadami deszczu.

Informacja o robotach inwestycyjnych kontynuowanych przez PZD (zadania dofinansowywane ze środków zewnętrznych i własnych powiatu). 


I. Zadania w trakcie realizacji - realizowane z Programu „Polski Ład”: 


1. „Budowa chodnika przy drodze powiatowej nr 1024S na odcinku Skrzydlów – Adamów”,


2. „Budowa drogi powiatowej nr 1116 S na odc. Lgota Mała – Teklinów”, gmina Kruszyna. 


II. Zadania w trakcie realizacji - realizowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg:


1. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1072 S w miejscowości Broniszew, gmina Mykanów”,


2. „Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu w Gminie Olsztyn w miejscowości Olsztyn – Biskupice”, dł. 1919 m, 


3. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1057S na odc. Wrzosowa – Huta Stara B, gm. Poczesna”, 


4. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1050S ul. Przemysłowa 

w miejscowości Konopiska, gmina Konopiska”. 


III. Zadania realizowane z budżetu Powiatu, których realizacja z uwagi na warunki atmosferyczne przeszła z roku 2023 na rok 2024 jako wydatki nie wygasające:


1. „Remont jezdni na DP 1030S Kłomnice – Zawada, gmina Kłomnice”, 

dł. 300 m,  


2. „Remont jezdni na DP 1081S Cielętniki – granica województwa, gmina Dąbrowa Zielona”, dł. 1390 m,   


3. „Remont nawierzchni jezdni na DP 1037 S w m. Mstów, ul. Wolności, gmina Mstów”, 770 m, 


4. „Budowa zbiornika retencyjnego w Mykanowie”. 


IV. Zadania zakończone 


1. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1024 S i 1028 S na odc. Rzerzęczyce – Skrzydlów – Krasice, gmina Kłomnice i Mstów” dł. 7,52 km. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).