Środa, 31 maja 2023r. | Imieniny: Anieli, Petroneli
Pokaż menu

Po XLVI sesji

20 kwietnia, 2023
Po XLVI sesji

Po XLVI sesji

Minutą ciszy dla byłego Starosty Częstochowskiego Ireneusza Skubisa rozpoczęły się obrady XLVI Sesji Rady Powiatu Częstochowskiego.

Gościem na sesji był Grzegorz Boski, Członek Zarządu Województwa Śląskiego, który swoją funkcją piastuje od 30 stycznia 2023 r. 

- Problemy powiatu są mi bardzo dobrze znane. Wiem, że teraz jest czas na pomoc dla Subregionu Północnego. Rozmawiamy o różnych inwestycjach. Zbliżamy się do nowego okresu programowania. Zostaliśmy wykluczeni ze środków na transformację, stąd silne działania Zarządu Województwa, żeby te środki zrekompensować. Został stworzony kontrakt programowy, który zakłada przekazanie na nasz region 62 mln euro – mówi Grzegorz Boski.

 - W najbliższym czasie przejadę wszystkie drogi wojewódzkie, aby ocenić ich stan. Już teraz dochodzą do mnie sygnały, że drogi wymagające pilnej przebudowy to drogi: 786 (Częstochowa-Koniecpol), 793 (Przyrów-Julianka), 483 (Kokawa- granice województwa) – dodaje marszałek.

Korzystając z obecności członka zarządu województwa, radni przedstawili problemy dotyczące dróg wojewódzkich przebiegających przez teren naszego powiatu.

Radni wysłuchali również informacji o stanie bezpieczeństwa sanitarno-weterynaryjnego na terenie powiatu częstochowskiego w 2022 roku oraz przyjęli wszystkie proponowane porządkiem obrad uchwały.

Powiat Częstochowski nie przestaje wspierać zaprzyjaźnionego Rejonu Kołomyjskiego. W związku z zaistniałą sytuacją międzynarodową oraz konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy, Powiat Częstochowski wraz z Powiatem Bodeńskim (Niemcy) zakupił cztery samochody do transportu osób oraz dziesięć dronów DJI Mavic 3 Fly More Combo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).