Sobota, 18 maja 2024r. | Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana
Pokaż menu

Policja i Starostwo wspólnie dla bezpieczeństwa młodzieży

23 listopada, 2021
Policja i Starostwo wspólnie dla bezpieczeństwa młodzieży

Policja i Starostwo wspólnie dla bezpieczeństwa młodzieży

Częstochowska policja wspólnie ze Starostwem Powiatowym Częstochowy organizuje  kampanie społeczne „Błyszczę przykładem” oraz „Nienawiści mówię NIE!”, które mają na celu przede wszystkim propagowanie prawidłowej postawy wśród dzieci i młodzieży dotyczącej ich własnego bezpieczeństwa.

Inauguracja kampanii odbyła się 19 listopada 2021 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego. Komendant Miejski Policji w Częstochowie insp. Dariusz Atłasik wspólnie ze Starostą Częstochowskim Krzysztofem Smelą oraz Zastępcą Oddziału KRUS w Częstochowie Krzysztofem Sosnowskim objęli patronat nad działaniami profilaktycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. W ramach działań zostaną zrealizowane dwie kampanie w 2021 i 2022 roku. Pierwsza z nich „Nienawiści mówię NIE!”, skierowana jest do dzieci i młodzieży, wśród których współcześnie hejt jest jednym z najważniejszych obszarów tematycznych, a który dodatkowo w dobie pandemii COVID-19 przeniósł się w większości do internetu.

Przy współpracy Wydziału Prewencji KMP w Częstochowie z Wydziałem Edukacji oraz Wydział Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w okresie od 18 listopada do 10 grudnia 2021 roku zrealizowany zostanie konkurs dla szkół średnich z terenu powiatu częstochowskiego na logo kampanii. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi  młodzieży na problem mowy nienawiści zwłaszcza w internecie i zachęcenie ich do wspólnych działań. Zachęcamy do udziału, dla najlepszych twórców czekają atrakcyjne nagrody. Dodatkowo przeprowadzone zostaną prelekcje, w trakcie których profilaktycy z Wydziału Prewencji KMP w Częstochowie omówią tematykę mowy nienawiści oraz tematykę odpowiedzialności karnej nieletnich wśród uczniów ze szkół średnich z terenu powiatu częstochowskiego.

 

Kolejnym działaniem jest kampania p.n. „Błyszczę przykładem”. Podstawą działania, w tym obszarze zagadnieniowym jest przede wszystkim promowanie właściwych postaw i zachowań w sytuacji zagrożenia oraz zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo niechronionego uczestnika ruchu drogowego. Akcja zostanie zrealizowana wspólnie z partnerem KRUS Częstochowa i składać się będzie  z następujących etapów:

w okresie 18 listopada do 24 grudnia 2021 roku zrealizowane zostaną prelekcje, w trakcie których profilaktycy z Wydziału Prewencji KMP w Częstochowie omówią tematykę zagrożeń dot. dzieci i młodzieży z terenu powiatu Częstochowskiego, zgodnie z założeniami akcji wojewódzkiej „Mamo, Tato, tutaj jestem!” oraz działań  „GADKI z psem”.

w tym samym okresie w trakcie prelekcji oraz akcji promocyjnych rozdawane będą odblaski promujące założenia kampanii oraz zwracające uwagę na zagrożenia niechronionych uczestników ruchu drogowego.

w okresie 18 listopada - 10 grudnia 2021 roku zostanie ogłoszony konkurs w formie rozwiązywania krzyżówki skierowany dla szkół podstawowych z terenu powiatu częstochowskiego.

Nawiązana współpraca jest milowym skokiem w stronę innowacyjnej profilaktyki, profilaktyki której przyświeca jedna najważniejsza idea : „Jeżeli poprzez nasze działania sprawimy, że przynajmniej jedno życie ludzkie zostanie uratowane, to warto poświęcić na to wszystkie środki i możliwości jakie posiadamy”.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).