Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

Policja ostrzega

01 marca, 2016

Częstochowska policja ostrzega przed nowym rodzajem przestępstw, których sprawcy metodą na policjanta posługującego się legitymacją, zagarniają mienie w postaci gotówki, złota i innych wartościowych przedmiotów. 

Przestępstwa dokonywane były na szkodę osób prywatnych, w domach i mieszkaniach, jak również na szkodę podmiotów takich jak sklepy oraz lombardy. Podczas oszustw na szkodę osób prywatnych przestępca podający się za funkcjonariusza policji zajmującego się fałszywymi banknotami, żądał okazania posiadanych przez pokrzywdzonych banknotów o nominałach 100 i 200 zł. Następnie „weryfikował” ich autentyczność, posługując się zapiskami w skorowidzu wyjaśniając, że ma tam zapisane numery identyfikacyjne fałszywych banknotów. W trakcie sprawdzania banknotów oszust odczytywał numery banknotów,  a wskazane jako fałszywe zabierał ze sobą. W przypadku lombardów sprawca informował, że w punkcie znajdują się przedmioty pochodzące z przestępstwa, tj. złoto, sprzęt elektroniczny itp., po czym „zabezpieczał” to mienie sporządzając fikcyjny protokół z przeszukania.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).