Powiat Częstochowski na Forum Ekonomicznym w Karpaczu
03 września, 2025

Powiat Częstochowski na Forum Ekonomicznym w Karpaczu – udział Anny Dziewior w panelu o kulturze oraz obecność przedstawicieli samorządów
Forum Ekonomiczne w Karpaczu to największa w Europie Środkowo-Wschodniej platforma spotkań liderów polityki, gospodarki, nauki i kultury. Każdego roku gromadzi setki gości z ponad 60 państw, tworząc przestrzeń do wymiany doświadczeń i budowania wspólnych wizji przyszłości. Informujemy, że Powiat Częstochowski jest aktywnie reprezentowany podczas tegorocznego, XXXIV Forum Ekonomicznego w Karpaczu (2–4 września). W wydarzeniu biorą udział m.in. Anna Dziewior– członek Zarządu Powiatu Częstochowskiego, która reprezentuje Starostwo Powiatowe w Częstochowie oraz Starostę Krzysztofa Smelę.
Anna Dziewior uczestniczy w prestiżowym panelu dyskusyjnym poświęconym kulturze i tożsamości, gdzie wraz z ekspertami z Polski i zagranicy rozmawia o tym, jak dziedzictwo kulturowe, wydarzenia artystyczne i lokalne tradycje mogą wzmacniać markę miast i powiatów, a także przyciągać turystów i inwestorów. To wielkie wyróżnienie dla Powiatu Częstochowskiego, którego przedstawiciel zabiera głos w tak istotnych dla społeczności lokalnych debatach. Podczas Forum obecni są także inni przedstawiciele samorządów z naszego regionu:
Grzegorz Boski– wicemarszałek województwa śląskiego,
Joanna Sokolińska – wójt Gminy Dąbrowa Zielona,
Anna Kowalska - Fert – burmistrz Miasta i Gminy Przyrów,
Anna Syguda Wójt Gminy Wręczyca Wielka
Ryszard Suliga – burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol.
Powiat Częstochowski, obok innych przedstawicieli samorządów, potwierdza, że jego głos w rozmowie o rozwoju, kulturze i wartościach lokalnych jest ważny i zauważalny również na arenie międzynarodowej.








